Jako vždycky, nechávají to na poslední chvíli. Když se finanční správa na začátku března podívala na statistiku, zjistila, že daňové přiznání podalo jen 15 procent fyzických osob. Každý rok berní úřady očekávají v průměru asi 1,9 milionů přiznání.

Ilustrační foto.
Daň z nemovitosti se týká i oprav. Neriskujte pokutu a zaplaťte ji včas

Pokud lidé nemají daňového poradce (s jehož pomocí se odevzdá formulář až na konci června) poplatníky teď čekají perné dva týdny. Finanční správa i letos vydala aktuální „varování“ před opakovanými chybami (viz grafika).

Vytisknout, odeslat

Berní úřady přitom už několik let umožňují elektronické podání, což by mohlo zajímat i ty, kteří se s počítačem „nekamarádí“. Jeho výhodou je fakt, že při vyplňování formuláře počítačový systém pisateli sám pomáhá.

InfografikaZdroj: Deník

„Výhodou podání touto cestou je průvodce, který pomůže s celým procesem vyplnění, provede automatické výpočty a zkontroluje správnost vyplněnýchúdajů,“ popisuje generální ředitelka finanční správy Tatjana Richterová.

Co je možná ještě důležitější: když přiznání na internetu vyplníte, vyplněný formulář můžete vytisknout a podepsaný odnést na finanční úřad. Není tak nutné mít nějakou formu elektronického podpisu.

Pavla Frňková z Adamova pracuje jako kariérová poradkyně.
Na změnu práce je teď vhodná doba. I pro starší, říká kariérová poradkyně