V pátek pokračuje v tištěném Chomutovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Chomutovska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Další díl našeho historického seriálu vás zavede do historie oblíbeného zooparku. Na snímcích se s námi vrátíte do 70. a 80. let, kdy dnešní obrysy zoologické zahrady teprve vznikaly. Podíváte se na historické fotografie safari expresu, počátky jezdeckého klubu nebo nahlédnete do návštěvy školek.

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoZdroj: ArchivNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu chomutovsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

V dalším dílu našeho seriálu vás zavedeme do historie základní umělecké školy v Jirkově.
Jak jsme žili v Československu: Za umělci do jirkovské lidušky