V pátek pokračuje v tištěném Chomutovském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Chomutovska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V dalším díle historického seriálu se podíváme do března 1968. V tomto roce došlo ke slavnostnímu otevření jeslí na sídlišti C. Právě na den otevření vás vezmou naše fotografie. Jesle u nás fungovaly už od roku 1850, nejčastěji při podnicích, kde pracovaly i velmi mladé ženy. Na kadaňském sídlišti C se zařízení otevřelo 21. března 1968.

Prohlédněte svá alba
Ilustrační fotoZdroj: ArchivNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu chomutovsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Zahájení zámecké sezony v Klášterci nad Ohří
OBRAZEM: Klášterec vstoupil do sezony zpěvem a divadlem