V pátek pokračuje v tištěném Chomutovském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Chomutovska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.  

V dalším díle našeho historického seriálu se vrátíme do let 1955 až 1960. Uvidíme činnost členů chomutovských lidových milic, konkrétně těch, které se organizovaly při Československých státních dráhách v kadaňské ulici. 

Lidové milice začaly v Chomutově, stejně jako ve zbytku Československa, vznikat během takzvaného Vítězného února. V kronice města je například zaznamenáno, že 22. února byly z iniciativy KSČ založeny lidové milice v Mannesmannových válcovnách a v Poldině huti. Fotografe poskytl SoKa Chomutov se sídlem v Kadani.

Prohlédněte svá alba
Ilustrační fotoNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu chomutovsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.