V kuchyni jim zabalí do koše dobroty, na recepci přibalí deku a výletníci mohou s chutnou svačinou vyrazit kamkoli do přírody. Nebo také zůstat na zámecké louce přímo na hrádku. Novinku odstartovali s prvním prázdninovým dnem.

„O víkendu jsme měli první lidi a byli velice spokojení,“ informoval ředitel KVIZu, který zámek spravuje, Bedřich Fryč. „V příštím týdnu do toho budu muset jít i já, protože se přítelkyně zlobí, že se to musela dozvědět z novin,“ směje se.

Jak se zdá, pikniky oceňují hlavně ženy.

„Pikniky jsou fajn, moc se mi to líbí,“ nadšeně reagovala Anna Červenková, která ho vyzkoušela prvně. Na jejím příteli bylo znát, že by si raději zabalil svačinu z domova.

„Pro muže může být výhodou, že si mohou doběhnout pro studené pivo do restaurace,“ nadhodil proto Bedřich Fryč.

Dlužno podotknout, že piknik není zcela levnou záležitostí. Nejlevnější, určený pro romantiku ve dvou, je za 650 Kč a výletníci v něm najdou řízečky, sendviče, sezónní ovoce a zeleninu, bábovičky, balenou vodu a šampaňské i s elegantními šampuskami. Rodinný piknik je o stovku dražší a piknik de Lux je možné pořídit za devět set korun.

„Ceny i obsah piknikových košů jsme odvodili z nabídek, které jsou i jinde v ČR, například podle zámku na Nymbursku. V našem regionu podobné služby nejsou,“ přiblížil Fryč.

Piknikový koš je nutno si zarezervovat nejméně čtyři hodiny před tím, než si ho výletníci vyzvednou. Připravený bude v restauraci, či na recepci. Připlácí se záloha pět set korun. Koš je možné po dohodě vrátit až další den do 10 hodin.