Na náměstí 1. máje přivezou v rámci Severočeských farmářských trhů více než tunu jahod.

„V Chomutově mají Jahodové slavnosti smysl, protože jsou to nejlepší farmářské trhy v celém Ústeckém kraji. Loni jsme přivezli tunu jahod, které během trhů došly, teď jich tedy přivezeme ještě víc a věřím, že se prodají," uvedl organizátor trhů Adam Weber. „Úmyslně nabídneme jahody ze Žatce a Mostu a ne z nejbližšího okolí, aby lidé ochutnali také jiné odrůdy, než na jaké jsou zvyklí," doplnil.

K mání budou nejen jahody, ale také jahodové řezy, dezerty, koktejly a marmelády.

Zpestřením bude soutěž v pojídání jahodových knedlíků, proto se vyplatí přijít ráno nalačno. Nepůjde ale o klasickou soutěž o to, kdo sní nejvíc. „Nechceme lidi přejídat, aby jim nebylo špatně. Soutěžit se bude ve třech kategoriích, kdy děti dostanou porci dvou knedlíků, ženy tři knedle a muži čtyři a zvítězí ten, kdo je sní nejrychleji," přiblížil Weber. I tak to podle něj bude výkon. „Jsou to poctivé kynuté knedle o velikosti dlaně dospěláka, které navařili kuchaři z chomutovské Restaurace Monika," dodal. Soutěž začne v 9.00 hodin a probíhat bude kontinuálně až do vyhlášení výsledků v 11.00 hodin. Vítězové získají po velkém košíku jahod a aby nebyli jen přesyceni ovocem, organizátor přidá i další z produktů na trhu.

Farmářských trhů v Chomutově se zítra zúčastní nejen „jahodáři", celkem bude na místě na pětatřicet stánků s dalším ovocem, zeleninou a regionálními produkty, jako jsou české nové brambory, květák, brokolice, mrkev, první mladý česnek, saláty, zelí, ale také třeba několik druhů kváskového chleba, koláče a buchty jako od babičky, buřty a klobásy k táboráku, maso i koření na grilovačku, čerstvé mléko a sýry, mošty a další tradiční sortiment běžných farmářských trhů.

Trhy začnou na náměstí 1. máje v 9.00 hodin a potrvají do pravého poledne.