Soutěž v pojídání jahodových knedlíků, ochutnávka jahodových odrůd a celá tuna nejoblíbenějšího českého ovoce. Sobotní farmářské trhy v Chomutově se ponesou ve znamení jahodových slavností.

„Tentokrát vezeme do Chomutova tunu jahod. Loni to bylo o dvě stě kilo méně a všechny se vyprodaly,“ zmínil Adam Weber z pořádající společnosti Český um. Už od ranních 9 hodin bude probíhat soutěž v pojídání jahodových knedlíků na čas a kdo rád jahody bez kynutého těsta, může se zúčastnit ochutnávky několika českých odrůd. „Připravili jsme výstavku jahodových odrůd, takže je lidé mohou ochutnat a poznat jaké jsou ještě před tím, než si je koupí,“ nastínil Weber.

Není jahoda jako jahoda

Každá z odrůd je jiná: jahody mají různou velikost a různě chutnají. Všechny mají ale společné to, že pocházejí od českých jahodářů.

Chomutovské jahodové slavnosti se měly konat až příští týden, kdy ale město bude patřit Chomutovskému krušení. Proto bylo potřeba termín přesunout. Zítřejší jahodové slavnosti potrvají od 8 hodin do pravého poledne.

Příští farmářské trhy budou v Chomutově na náměstí 1. máje 1. července.