Mošt, křehké jablečné řezy a štrúdl se skořicí. Jablečné trhy přinesou do Jirkova a Chomutova nespočet pochoutek, metráky jablek ze severočeských sadů a soutěže pro děti i dospělé. Pořadatel farmářských trhů navíc protentokrát poruší tradici a kromě výrobků z regionu nabídne i jablečný cider, který patří k těm nejlepším ve Francii.

Už teď mohou lidé trénovat recepty na klání o nejchutnější jablečnou delikatesu. „Loni byli opravdu kreativní. Byl tam jen jeden štrúdl, jinak lidé přinesli jablečné řezy, sušenky, slaný jablečný quiche, mošty a třeba také calvados,“ vyjmenoval pro představu Adam Weber z pořádajícího Českého umu.

Tak voněly Jablečné trhy v Jirkově loni: 

Do další soutěže mohou jít ženy, muži i děti, pokusit se mohou o nejdelší nepřerušovanou slupku z jablka. „Každý dostane jablko a škrabku. Uvidíme, jestli se někomu podaří překonat loňského vítěze, který měl slupku dlouhou metr šedesát,“ uvedl pořadatel. V Jirkově měla slupka zhruba metr.

Tentokrát se ale budou jirkovských farmářských trhů týkat dvě změny. Protože se pořádají v sobotu, kdy se koná také populární Hornická pouť, trhovci výjimečně nerozbijí své stánky na náměstí, ale v nedaleké Kostelní ulici.

Prvotřídní výrobky z Francie

Další změnou je, že ačkoli je pro Severočeské farmářské trhy typická snaha nabízet výpěstky a výrobky regionálních farem, poprvé sem přenesou region zcela jiný. „Hledali jsme, čím trhy ozvláštnit, aby to nebylo stále stejné a lidé přišli nejen za osvědčeným, ale také za tím, co jinde neochutnají,“ vysvětlil Adam Weber. „Budou to prvotřídní regionální výrobky od farmářů a malých výrobců, jen je to vzdálenější region Francie,“ dodal.

Díky tomu bude možné ochutnat vynikající francouzský cider, který se řadí k těm nejlepším v zemi. „Je to originál z bretaňských jablíček, který se vyznačuje vysokou kvalitou,“ vykreslil výkonný ředitel společnosti Fruits de France Petr Jonáš. „Vše, co nabídneme, jsou speciality, lahůdky a to nejlepší, co nabízí Francie. Klobásky, sušená rajčata a meruňky, které zůstávají šťavnaté. Lidé ochutnají také francouzský Eidam, jenž chutná úplně jinak, než jak ho známe my, Roquefort ze stejnojmenné vesnice a sýr Comté. Je s přívlastkem, tedy s „ocáskem“, a není z továrny, ale z farmy,“ představil výseč toho nejlepšího Jonáš.

Každý si bude moci z trhů odnést i víno. K dispozici bude totiž nejen červené, bílé a růžové, ale také nealkoholické. „Je to La Cote de Vincent, které je zdravé a vhodné pro těhotné ženy, řidiče i nemocné lidi,“ dodal Petr Jonáš.

Jablečné trhy se v Jirkově uskuteční v sobotu 15. září od 8 do 12 hodin.

Soutěže i francouzský nádech trhů se budou stěhovat i do Chomutova, ale s ohledem na to, že jsou tyto trhy největší v celém Ústeckém kraji, bude i nabídka mnohem pestřejší. „Jestliže v Jirkově budou metráky poloraných odrůd jablek, v Chomutově to budou tuny,“ přislíbil Adam Weber.

V Chomutově se můžete na trhy těšit 22. září taktéž od 8 do 12 hodin.