Horko jako v pekle, ale ve Strupčicích se stejně všichni smáli. Několik stovek lidí přišlo v sobotu odpoledne do zdejšího areálu pobavit se při prvních Strupčických letních hrátkách.

Většina jich jen přihlížela, ale padesátka „statečných" se pustila do soutěžení. Disciplín bylo osm. Někdy soutěžilo celé šestičlenné družstvo (v němž musely být dvě ženy), jindy se rozdělilo na dvě poloviny (třeba při přetahování lanem ve vodě a pak v písku). Taktizovalo se hned od začátku, kdy si družstva vybírala, jaké disciplíně dají„žolíka", který zaručoval dvojnásobný počet bodů.

Jednotlivé soutěže se odehrávaly částečně v bazénu a na suchu, a to za normálního provozu areálu. Takže lidé se mohli normálně koupat, jen občas vyklidili bazén třeba pro závěrečnou štafetu na lehátkách. Za to si ale v roli diváků užili spoustu legrace, mohli své známé povzbuzovat a také to dělali. Často tak byly k vidění vtipné situace. Třeba když ženská část jednoho družstva při přetahování lanem hned při startovním písknutí provaz pustila a mužští soupeři se skáceli k zemi. Jindy se zase ženy zapřely v písku tak, že mohly pronést větu, jako je ta v titulku.

Nakonec zvítězili zelení, což ale nebylo to nejdůležitější. Tím byla zábava, která pokračovala až do noci. Ještě v jednu hodinu ráno byl areál plný lidí…