íMěstský rozpočet počítá s menším objemem investic než v předchozím roce, přesto má město před sebou několik významných (a i rozporuplných) investic. Rozpočet je na startovní čáře kam tento rok bude vedení investovat?

Parkoviště a chodníky

Větší šance zaparkovat před domem čeká na obyvatele Polní ulice. 4. etapa regenerace panelového sídliště počítá s úpravou stávajícího parkovacího prostoru, čímž vzniknou nová místa pro další auta. „Já to určitě vítám, večer tu prakticky nemáte šanci kam dát auto," říká místní obyvatelka. Stranou nezůstanou ani staré chodníky investice vyjde zhruba na 6. milionů. Na lepší parkování si však občané budou muset počkat až pravděpodobně do podzimu.

Už na jaře si ale budou moci oddechnout obyvatelé ulice Kpt. Jaroše. Neutěšený stav silnice a chodníku by měl být vyřešen právě už v následujících měsících, přestože v současnosti panují určité neshody mezi zhotovitelem společností Eurovia a vedením města.

Peníze pro nejmenší

Další investiční akci ocení hlavně ti nejmenší. Zhruba 4,1 mil. korun poputuje do vybudování nových hřišť pro mateřské školy Bruslička a Sluníčko. „Jde o zahrady v přírodním stylu, kde si děti mohou hrát i se učit," shodně uvádějí obě ředitelky mateřinek Dagmar Megová a Dana Rytychová. Patronát nad projektem převzalo město. „Za to moc děkujeme, určitě to dost pomohlo," uvádějí ředitelky.

Na obou „přírodních hřištích" si budou moci hrát i děti, které do těchto školek nechodí, zcela volný a nekontrolovaný přístup však nehrozí. „K nám budou moc děti hlavně v rámci akcí a programů, které pro ně budeme připravovat třeba při adaptačním programu, jenž chystá děti na vstup do školky," vysvětluje Megová. Ve Sluníčku uvažují ještě o širším zpřístupnění veřejnosti. „Určitě chceme, aby tu bylo hřiště pro všechny děti, akorát ještě musíme vymyslet, jak to uděláme. Přeci jen nechceme mít hřiště za rok zničené vlastně by se tak musely i vracet peníze," říká Rytychová

Obě zahradní hřiště přiblíží dětem přírodu výukový altán pro vzdělávání na čerstvém vzduchu, dům s mravenci, motýlí zahrada, přírodní labyrinty do podzimu by si v nich už děti mohly hrát.

A co dál?

Plány s kulturním domem, rozporuplný skiareál na Alšovce, rekonstrukce interiéru a terasy sally terreny v zámeckém parku to vše čeká Klášterec v tomto roce a my se budeme těmto tématům věnovat již brzy jednotlivě.