Na redakci Chomutovského deníku se současně obrátil bývalý starosta Klášterce nad Ohří Jan Houška: „Mám informace, že proběhl soud se starostkou Kateřinou Mazánkovou. Rád bych věděl, zda se tím bude vaše redakce zabývat," uvedl Houška. Na webu Klášterec nad Ohří - otevřené fórum před několika dny uvedl František Danko: „Od jednoho z radních který aspiruje na náhradního starostu místo Kateřiny Mazánkové jsem se dozvěděl, že starostka měla být odsouzena v případu majetkové trestní věci, ze které jak většina z nás ví, je již dlouho obviněna." napsal Danko. K tomu dodal: „Bral jsem to jako obvykle za velikášské vykřikování v opici jak je zvykem, ale později mi to potvrdilo více zdrojů, kterým se na rozdíl od radního dá věřit," dodal Danko.

Na to starostka reagovala prohlášením, kde uvádí: „Na veřejnosti se opět šíří, zejména prostřednictvím internetu, lživé zprávy a pomluvy ohledně aktuálního stavu trestního řízení, které se týká mé osoby," sdělila Mazánková.

V prohlášení starostka dále uvádí: „Proti mé osobě je vedena obžaloba u Okresního soudu v Chomutově, která byla podána státní zástupkyní Alenou Koubkovou dne 14. 6. 2013. Proti této obžalobě podal můj obhájce návrh na předběžné projednání. Od té doby se čeká na nařízení soudního jednání, případně na vyřízení mé žádosti o předběžné projednání obžaloby. Není tedy pravda, že bych již byla odsouzena. V této kauze ještě nezačal vůbec jednat soud, a proto nemohlo padnout ani jakékoli rozhodnutí."

Mluvčí Okresního soudu Chomutovskému deníku sdělila následující: „Trestní věc proti obviněné Mazánkové se nachází se ve stadiu před nařízením hlavního líčení. Není tedy dosud skončena. Obžaloba ve věci byla podána 17. 6. 2013."

Starostka čelí trestnímu stíhání za údajné nezákonné jednání ještě z doby, kdy na radnici působila jako úřednice. V roce 2008 údajně měla spáchat trestný čin při manipulaci s veřejnými zakázkami. Starostka od začátku porušení zákona odmítá. „Byla jsem jen vedoucí odboru, neměla jsem kompetence podepisovat nějaké zakázky," bránila se už v minulosti. Státní zástupkyně na ni přesto podala obžalobu.

Trestní oznámení na Mazánkovou podal před časem bývalý starosta Jan Houška, jehož Mazánková nahradila. Dostal se prý k dokumentům, z nichž vyplývalo, že dávala k proplacení faktury za jiné, vyšší částky, než jaké předtím schvalovali radní.

Svoji kauzu považuje jen za součást politického boje. „K tomu, z čeho jsem obviněná, mělo dojít v roce 2008. Pan Houška ale podal trestní oznámení až dva a půl roku poté, kdy jsem se stala členkou zastupitelstva," a dodala: „Absurdita obvinění se prokáže u soudu."