Přesně před týdnem jsme popisovali zážitek chomutovského mladíka, kterého údajně zmlátil vyhazovač v baru Pepe Lopez v Chomutově.

Majitel restaurace se tehdy podrobně vyjadřovat nechtěl, nyní přišel s tvrzením, že celý konflikt vyprovokoval host. „Byl zde s partou lidí, kteří platili společný lístek postupně a on platil lístek jako poslední. Všichni byli v podnapilém stavu a nevěřím, že si vůbec byli schopni zapamatovat, co měli. Celý večer budil pozornost napadáním hostů podniku, přímo na baru před zraky barmana míchal prstem drinky slečnám sedícím na baru, slovně a poté i fyzicky napadl barmana,“ popisuje události z pohledu personálu majitel restaurace Pepe Lopez Radek Krásl.

Podle něj host v napadání pokračoval dál, měl se pustit i do přivolaného vyhazovače, to jak slovně, tak fyzicky.

Jak přišel mladík k nadvakrát přelomené čelisti, však ve vyjádření neuvádí. „Při výzvě, aby opustil podnik, došlo k oboustrannému strkání a jelikož je tento incident v šetření policie, nechci se k němu jako majitel podniku vyjadřovat a nechám závěr na policii,“ dodal Krásl.

Devětadvacetiletý mladík ale popsal celou událost úplně jinak. Podle jeho líčení po něm obsluha chtěla peníze za pití, které nevypil. Poté ho prý přivolaný vyhazovač hodil na zem a tam ho kopl do hlavy. Kvůli tomu musel na operaci do nemocnice v Ústí nad Labem a ve tváři má dvě titanové destičky.

Majitel restaurace a baru také hájí personál tím, že i kdyby hostovi něco naúčtoval navíc, nic z toho mít nebude, protože zákazníkům vydávají účet z elektronické pokladny. „V případě uzavření účtu a vytištění dokladu se z něj stává tržba a tu musí zaměstnanec odevzdat, tudíž už poté nemá jakýkoliv osobní prospěch na této částce,“ uvedl Krásl.

Případem se zabývá místní policie, která byla přivolána i na místo incidentu. Podle mluvčí Marie Pivkové se čeká na mladíkovo svědectví, dosud je totiž v pracovní neschopnosti.