Ještě před pár měsíci by po areálu neštěkl ani pes. Byl zadlužený, v chatkách a domech se potulovali bezdomovci, občas něco shořelo.
Teď se ale II. mlýn probudil do nové sezóny. Trochu potichu a znenadání, přestože nového majitele jsme se na jeho plány před sezonou ptali několikrát. Ale hlavní je, že něco dělá.

Cyklisté a turisté si tu mohou dát oběd, nebo jen pivo či klobásu. Vítají je sice oprýskané cedule, ale přízemní restaurace vypadá dobře, má novou střechu i průčelí.

Nové velké dřevěné stoly pro posezení venku, terasa krytá střechou a kouřící udírna. To vše uvítá návštěvníky, kteří přijedou na kole po cyklostezce, nebo dorazí Bezručovým údolím po svých.

V areálu jsou stojany pro kola, je vidět, že noví majitelé budou cílit na výletníky. „Slyšela jsem, že je otevřeno, tak jsme se tam byli podívat. Vypadalo to dobře, mají normální jídelní lístek. Já si dala jen kávu, ale kamarád si objednal tortillu,“ říká jedna z návštěvnic Druhého mlýna.
Při zběžné procházce areálem snadno najdete stopy, že se tam něco děje. Montéři ještě dodělávají stoly pod terasou, na dvoře je nová dětská houpačka a tak dále. Z nízké budovy u restaurace vykukovalo kolečko, na její fasádě přibylo zateplení.

V areálu je ale ještě potřeba hodně práce. Stará budova potřebuje rekonstrukci, stejně tak rozmlácené chatky.