Smutný osud kdysi oblíbeného II. mlýna pohnul nejen řadovými Chomutováky, ale strhnul k aktivitě i politiky. Náměstek primátorky Jan Řehák se začal o areál zajímat a zprostředkoval i kontakt na zájemce o koupi.

Majitel bez peněz

Budovy nejsou v majetku města, ale radnici se podařilo najít a zkontaktovat zástupce majitele, organizace Automotoklub II. mlýn. „Dozvěděl jsem se smutnou pravdu. Klub je v nesnadné finanční situaci, objekt zadlužený částkou přes půldruhého milionu korun, a proto shání někoho, kdo by budovu odkoupil,“ uvedl Řehák.

Zároveň prý majitele vyzval, aby objekt zabezpečili. Na to ale zřejmě nebude mít klub peníze. Budova hospody je už částečně vyrabovaná a vrátnice nedávno lehla popelem.

Ani se sháněním kupce to doteď nebylo horké. Nikde v areálu ani přímo na bývalé hospodě není ani stopa po tom, že by byl na prodej. Přitom na bráně jedna reklama visí, ale s kontaktem firmy, která se zabývá budováním střech. Inzerát žádný také nikde nevyšel. Fotogalerii a video z areálu můžete najít ZDE

Kdo ho koupí?

Zájemci přitom jsou. Jeden se ozval přes místní týdeník. Město mu nabídlo, že setkání s majiteli zprostředkuje. „Kdyby ztratil zájem, už teď víme o dalším zájemci,“ dodala k tomu mluvčí města Šárka Schönová.

Takový zájemce musí mít připravenou nemalou hotovost. Automotoklub totiž nechce areál pronajmout, ale jedině prodat. A to ještě za podmínky, že kupec uhradí jeho závazky, které se hromadily od ledna letošního roku.

Rekreační oblast pro bezdomovce?

Město to nedělá ze sentimentu, má na tom svůj zájem. Bezručovým údolím totiž vede cyklostezka, která teď končí právě u II. mlýna. A další část začne stavět už příští týden. S chátrající budovou, která už láká spíš bezdomovce a feťáky než turisty, by to však nebyla zrovna rekreační oblast k pohledání.
Navíc v paměti mají ještě osud vzdálenějšího III. mlýna, který je srovnán se zemí. „Kdyby se podařilo Druhý mlýn jako turistické místo oživit, budu jenom rád. Hlavně aby nedopadl jako Třetí mlýn,“ podotkl k tomu Jan Řehák.

Město prý v minulosti nabízelo spolupráci i majiteli III. mlýna, ten ji odmítal. Funguje jen I. mlýn, který patří městu a pronajímá ho.