První květnový víkend si na Chomutovsku užijí všichni sportovci, studenti, příznivci historie a turisté. Muzeum Na Kočičáku totiž zahájí novou turistickou sezonu, Jirkov připravil hned dvě akce věnované pohybu a v Kadani je připravena oslava všech studentů.

Sportem bude nabitý pátek i neděle

Jirkov pojal první květnový víkend doslova sportovně. V pátek se totiž od 16:00 hodin na hřišti nad 2. základní školou uskuteční Jirkovská atletická liga 2013, která je určena široké veřejnosti. Tentokrát se bude závodit v běhu na šedesát metrů a přihlásit se mohou sportovci od šesti let do sta let. V následujících kolech, které se uskuteční další pátky, se pak bude závodit ve skoku dalekém, hodu míčkem či granátem a v běhu na 400, 800 nebo 1500 metrů.

Na nedělní dopoledne je pak naplánován další ročník běžeckého závodu určeného jednotlivcům i rodinám s dětmi s názvem Jirkov v pohybu. Start je již tradičně na zámku Červený hrádek, kde také probíhá od 9:00 hodin registrace. Závodit mohou předškoláci na 200 metrové trati, rodiče s nejmladšími dětmi na 600 metrové trati, ženy pak poběží 2,5 kilometru a muži 4,5 kilometru.

Majáles Cadanensis

Sobota v Kadani bude od 14:00 hodin patřit Majálesu. Kromě tradičních majálesových stánků se svatbami a rozvody se všichni účastníci mohou těšit na paintballovou střelnici, fotokoutek či jízdu na koních. Letošní Majáles přinese ale také v odpoledním programu osvědčené kapely z Kadaně a okolí. Večer se mohou všichni přesunout do Orfea, kde program vyvrcholí koncertem skupin Ty syčáci a Už jsme doma.

Kočičák zahajuje novou sezonu

Muzeum čs. opevnění z let 1936 1938 „Na Kočičáku" zve v sobotu všechny příznivce a milovníky historie na tradiční zahájení turistické sezony na vrch zvaný „Na Kočičáku". První prohlídky s odborným výkladem začínají v 10:00 hodin a muzeum se uzavře úderem páté hodiny odpolední. Všichni návštěvníci se mohou těšit také na střelbu z vojenských vzduchovek, výstavu výstroje a výzbroje a opékání vuřtů.