O jeho vznik se zasloužil Rostislav Vošický, který je členem chomutovských Street Hard Workers. „Za vznikem kalendáře stojí má osobní motivace, protože jsem se s leukémií setkal. Onemocněla jí má přítelkyně," vysvětlil. Svůj boj s nemocí prohrála, Rostislav s ní však bojuje dál. Přesvědčil sportovce ze světa street workout, aby propůjčili své tváře a jména kalendáři. Každý z nich má totiž svůj okruh fanoušků, a tak se dá očekávat, že půjde na odbyt. K dostání bude za 250 korun a na účet Ústavu hematologie a krevní tvorby v Praze, který je špičkovým pracovištěm, půjde každá vydělaná koruna.

„Pochopitelně něco stál tisk. Firma, která staví workoutová hřiště a občanské sdružení Anthericum, jež současně zastupuji, daly na výrobu po třinácti tisících. Dohodli jsme se ale, že si je nebudeme brát zpět z prodeje," uvedl Vošický.

Sportovce z Česka, Slovenska i Německa, z nichž jsou někteří medailisty street workoutových soutěží v národním i světovém měřítku, zachytili fotografové Roman Dušek, Jan Fučík a Ondřej Kučera.

Kalendářů šlo do tisku 340 a zájemci si je mohou koupit při šou, která se bude konat 12. prosince ve Strada Caffé v Chomutově. Skupina Street Hard Workers tam předvede, co umí, na přenosné hrazdě. Vybrané vstupné ve výši 100 korun za osobu rovněž poputuje ve prospěch boje proti leukémii.

Další možností, jak získat benefiční kalendář, je zaslání objednávky na mail bojprotileukemii@seznam.cz. Chybět nesmí jméno, adresa a číslo účtu, z něhož proběhne platba. Kalendář organizátor zašle po uhrazení 250 korun na bankovní účet 2600839562/2010. Při zadávání platby je potřeba uvést do poznámky jméno a adresu. Účet je transparentní a na stránkách Fiobanky lze sledovat, jak částka narůstá.