Řidiči každé ráno bědují nad zamrzlým oknem i motorem a s každou sněhovou vločkou klesá jejich nálada víc a víc pod bod mrazu. Milovníci zimních sportů jsou ale v sedmém nebi. Lyžařské areály se postupně otevírají a lákají k celodenním radovánkám. Tento týden se poprvé otevře i Alšovka u Měděnce.

Areál zatím nebude v provozu kompletně celý. Přestože na horách už nějakou dobu sněží, přírodního sněhu zatím není dostatek a na Alšovce raději sází na jistotu – na technický sníh. „Zatím máme sníh na sjezdovce číslo jedna, která v sobotu pojede. V provozu je také malý vlek,“ vyjmenovává správce areálu Vladimír Klíma. „V dalších dnech začneme otevírat zbytek areálu a až bude dostatek přírodního sněhu, budou v provozu i běžecké trasy,“ upřesňuje Klíma.

V provozu už ale bude veškeré zázemí pro lyžaře, včetně půjčovny vybavení  a místního bistra, kam míří vymrzlí sportovci za horkým čajem.V sobotu začne provoz na trati už od rána a neskončí ani s příchodem večera. „Hned na sobotu jsme připravili i noční lyžování,“ doplňuje správce Alšovky.

Na návštěvníky areálu čeká letos řada novinek, které poslouží především k jejich větší bezpečnosti a pohodlí. „Investovali jsme do bezpečnostních prvků, takže například celá sjezdovka je pokrytá ochrannými matracemi,“ prozrazuje Klíma. „Přibudou ještě i vymezovací plůtky s ochrannými prvky, které slouží k bezpečnosti při nočním lyžování,“ líčí správce Klíma.

CENY ZŮSTALY STEJNÉ JAKO LONI

Lyžařům a dalším milovníkům zimních sportů udělá jistě radost i fakt, že na rozdíl od okolních lyžařských areálu Alšovka nezvýšila ceny. „Nebylo to nutné. Loňská sezona byla dobrá a snažíme se ceny udržovat stále tak, aby byly atraktivní pro co nejvíc návštěvníků,“ říká Vladimír Klíma.

Právě příznivé ceny lákají na Alšovku třeba i Lukáše Kroupu z Jirkova. „Nesnáším, když má česká sjezdovka ceny vyšší než ta rakouská v Alpách. Což se bohužel často děje,“ zlobí se Jirkovan. „Vyrážíme proto s rodinou vždycky sem, vyjde to levněji než akvapark a děti jsou večer víc zdrchané,“ usmívá se Lukáš Kroupa.