Pomalý rozjezd, razantní nástup a podpora ve finále. Marek Adamíra z Jablonce nad Nisou v závěrečné fázi soutěže Hubněte s Deníkem získal nejvíce hlasů v severních Čechách, a vyhrál tak dárkový balíček kosmetiky proti vráskám od švýcarské firmy Cosmeceutika v hodnotě devět tisíc korun.

Marku, zkuste vyjádřit, jak na vás působí, že jste vyhrál a drtivě porazil ostatní soutěžící?
Jsem moc rád. Ani jsem to nečekal. Jen jsem kontroloval stav hlasů a doufal.

K tomu, aby vám lidé posílali hlasy jste zapojil různé komunikační kanály včetně Facebooku. Který z nich se vám nejvíc osvědčil? Díky kterému jste, podle vás, dostal nejvíc hlasů?
Apel na přátele na Facebooku měl samozřejmě velký efekt. Hlasovala spousta kamarádů z tábora, kteří mě znají jako sporťáka. Na druhou stranu mě hodně podpořila rodina. Jsem jim moc vděčný.

Z jakého důvodu jste se do soutěže přihlásil? Hodláte cvičit a dodržovat režim i nadále?
Soutěž pro mě byla výzvou. Chtěl jsem zkusit něco, co by mě donutilo na sobě pracovat. Nicméně, chodím na spinning a squash a v tom hodlám pokračovat. Celé léto jsem byl v pohybu. Byl jsem na táboře, kde jsem zastával funkci sporťáka. Dovolenou jsem trávil v Tatrách – tam se člověk také pořádně zapotí. Díky soutěži jsem si na pravidelný pohyb zvykl a baví mě.

Tužíte své svaly sám nebo raději s přáteli?
Na spinning chodím s přítelkyní, někdy s námi vyrazí i kamarád – shodou okolností také soutěžící – Kemik. Trénuje nás kamarádka, která nám dává zabrat. Věnovala se nám celé dva měsíce.

Zaznamenal jste na sobě nějaké pozitivní změny?
Určitě. Shodil jsem asi čtyři kilogramy. V pase jsem štíhlejší o tři centimetry. Díky měření jsem se dozvěděl, že mi ubylo poměrně dost tělesného tuku. Na požadovaných proporcích jsem nabral svalovou hmotu. Jsem spokojen, ale neusínám na vavřínech.

Co vám k vašim výsledkům pomohlo nejvíc?
Užíval jsem potravinový doplněk Hoodia spray na snížení chuti k jídlu, který jsme od Deníku dostali jako vstupní dárek. Ten se mi osvědčil. Předtím se mi nestalo, že bych snědl dva knedlíky a byl bych plný. V neposlední řadě mi pomohla změna jídelníčku. Jím častěji, jídlo si rozděluji do menších porcí. Častěji sáhnu po rybě či kuřecím masu. Zmiňované knedlíky jsem vyměnil za rýži a těstoviny. Samozřejmě nezapomínám denně na ovoce a zeleninu.

Jak se nové míry líbí partnerce?
Partnerka je nadšená, ale řekl bych, že teď víc žárlí. Díky Deníku mě teď lidé – hlavně ženy – poznávají a na Facebooku přibylo pochvalných vzkazů od něžného pohlaví. Další změna nastala doma. Přítelkyně začala vařit jinak, protože jím zdravěji, ale vyhovuje nám to oběma. Ona je ráda, že nemusí stát hodiny nad plotnou kvůli svíčkové a mě těší, že po novém jídle neztloustnu.

Kdyby se váš kamarád rozhodl jít ve vašich stopách – zhubnout a nabrat svalovou hmotu – co byste mu po svých zkušenostech poradil?
V první řadě zapomeň na pivo, z toho roste břicho. Z denního příjmu stravy určitě vypusť sušenky a nahraď je müsli tyčinkami, které jsou sice hnusné, ale zvykneš si. Důležitý pro tebe bude pravidelný pohyb, doporučil bych ti spinning a squash, je u toho legrace, ale spálí to tuky.

Jak se vám líbí cena?
Ještě nevím, co to je. (Zkoumá balíček ze všech stran – pozn. red.) Ale určitě to využiji, asi mi to bude přítelkyně krást, ale to nevadí, aspoň budeme krásní oba. Za rok na táboře budu fešák, možná mě tam ani nepoznají.

Chtěl byste něco vzkázat těm, kteří vás podpořili?
Ano. Rád bych poděkoval své instruktorce spinningu Míše Hekalové. Dále rodině, která za mnou stála, když mě opouštěla pevná vůle. Nesmím zapomenout na kamarády, co mi posílali hlasy. Je to i jejich vítězství. Jen jejich zásluhou jsem nyní tam, kde teď jsem.

Připravila Dana Eršilová

Na Chomutovsku se soutěže zúčastnily tři dámy, které zhubly dohromady přes osm kilo. Jejich zážitky a pocity během soutěžního cvičení, kdy na ně dohlíželi trenéři a poradci z Tiger Relax Clubu, si můžete i zpětně přečíst ZDERekordman zhubl sedm kilo

Rumburk – Rekordmanem v soutěži Hubněte s Deníkem se stal David Procházka z Chřibské. V rumburské posilovně Fitness Extrifit Gym shodil sedm kilogramů a výrazně zpevnil své tělo. „Cítím se jako nový člověk, je to super, když vás lidi neokukují kvůli tomu, že vypadáte jako velryba. Mám ze sebe radost,“ řekl devatenáctiletý David.

„Potřebuji ještě pořádně vyrýsovat svaly. Než doženu trenéra Březnu, tak to mi bude trvat hodně dlouho,“ směje se.

Do cvičení se v půlce července pustil s vervou a plným nasazením. „Cítím se skvěle, všechno oblečení je mi velké. Musím zcela změnit šatník, všechno na mně plandá, je to jako když si na sebe nasadím stan. Nemohu tomu pořádně uvěřit,“ radoval se David.

Ztracená kila nechce zase nabrat, a proto prý bude ve cvičení a správném stravováním pokračovat i nadále. „Chci nabrat svalovou hmotu, nechci už být rozkydlá bečka. Do svého týdenního programu jsem zařadil jízdu na kole, túry a plavání,“ vypočítal David.

Jídelníček dodržuje tak, jak mu ho sestavil trenér. Ví, že správné jídlo je v tréninku hodně důležité. „Jím hodně ryby, kuřata, rýži a abych zahnal chuť na sladké, tak piji proteinové nápoje,“ dodal mladík.

Sprej Hoodia během soutěže prý nepoužíval. „Jen jsem ho ochutnal, má příjemnou mátovou chuť. Občas ho použiji, ale zatím jsem nezaznamenal, že by na mě nějak fungoval,“ přiznal.

Jeho trenér Petr Března z Fitness Extrifit Gym Rumburk si Davidovy výsledky také pochvaluje. „Maká na sobě, je to dříč. Před více než měsícem k nám přišel velký cvalík, nyní se z něj pomalu ale jistě stává pořádný chlap,“ uvedl Března.

Zpracovala Michaela Hlinková

O co vlastně šlo?

151,7 - přesně tolik kilogramů zhublo celkem 37 Severočechů za necelé dva měsíce v soutěži Hubněte s Deníkem! V průměru je to 2 kg měsíčně na jednoho soutěžícího.

Všichni soutěžící dostali od Deníku novinku švýcarské firmy Fotofontana Dietceutical, spray Hoodia s molekulou P–57, která prokazatelně potlačuje chuť k jídlu a pomohl jim především na začátku.

O prázdninách se jim věnovali odborníci z našich partnerských fitcenter, kde kromě cvičení absolvovali zdarma často i speciální kúry jako liposukce, redukce tuku pomocí metody Bailine atd.

Nešlo nám o kila, ale krédem byla radost z pohybu, zdravá životospráva…snad se nám to společně podařilo!

Uznávaná dietoložka Kateřina Cajthamlová a její desatero

„Vítězem soutěže se dle mého stal každý, komu se podařilo změnit životní styl a odbourat staré stravovací návyky a zařadit do svého denního režimu pohyb,“ řekla k soutěži uznávaná dietoložka Kateřina Cajthamlová. Všichni soutěžící by měli v nastoleném zdravém životním stylu pokračovat. „Pokud se soutěžící vrátí do starých kolejí, tak mohou očekávat nárůst váhy, a to dost razantní,“ upozornila na závěr lékařka.

DESATERO SPRÁVNÉHO STRAVOVÁNÍ:

1. pravidelnost ve stravování a přizpůsobení stravy dennímu režimu (například noční služby, fyzická aktivita)
2. vyváženost (3 hlavní jídla denně, z nichž největší by měl být teplý oběd, konzumovaný v klidu a dostatečném čase)
3. ke každému jídlu kousek ovoce či zeleniny - celkem 5 porcí vitamino-vlákninového jídla denně
4. konzumace ryb alespoň 3x týdně
5. omezení soli a sladidel ( i umělých!!)
6. vyřazení instantních pokrmů a smažených pokrmů z fast foodů či balených baget (toto by mělo být vyhrazeno JEN pro VÝJIMEČNÉ krizové situace, kdy z provozních důvodů nestíháme kvalitní jídlo - tedy max 1x-2x měsíčně)
7. dostatek tekutin, polovina by měla být čistá neperlivá voda
8. uzeniny konzumovat jen vysokomasé (85-95% svaloviny)
9. číst složení potravin a vyhýbat se těm, které obsahují větší množství zahušťovadel, aromat a zvýrazňovačů chuti
10. omezení alkoholu na 1 jednotku denně maximálně (2dcl vína-0,5l piva), vyhýbat se pravidelné konzumaci destilátů

CO JE KLÍČEM K HUBNUTÍ ROSTLINY HOODIA?

Přesvědčte mozek, že má jídla více než dost!

Klíčem k hubnutí bez stresu je šťavnatá kaktusovitá rostlina Hoodia gordonii s nápadně chlupatým a trnitým stonkem a krásnými květy, tvarem podobným petuniím. Její účinek znali domorodí lovci z jihoafrického kmene Sanů již od nepaměti.

Loupali lodyhy a kousky žvýkali při léčbě trávicích potíží, křečí v břiše, na hemeroidy, vysoký krevní tlak a další zdravotní potíže.

Díky mimořádným účinkům přípravku dokázali bez jediné zastávky uštvat pouštní antilopu až k úplnému vyčerpání, aniž by pociťovali hlad a známky únavy.

Hoodia jim poskytla unikátní odolnost. Ve vyprahlé poušti to byl velmi užitečný trik, jak oklamat tělo.

Náhodou na to přišli jihoafričtí vojáci při potlačování národně osvobozeneckého boje v Namibii. Všimli si, že jejich stopaři z kmene San vydrželi celý den bez jídla, jen žvýkají kousky nějaké rostliny…

Netrvalo dlouho a Hoodia gordonii putovala do rukou jihoafrických vědců, kterým se po desetiletích výzkumů podařilo z rostliny izolovat účinnou látku, označenou jako P- 57.

Zjistili, že prokazatelně potlačuje chuť k jídlu a snižuje rychlost absorbce potravy v lidském organismu. Zanedlouho po objevu molekuly P-57 byl extrakt z Hoodia gordonii schválen jako oficiální přídavek léků na hubnutí.

Pilulky, které se objevily na trzích ve Spojených státech, Kanadě a Japonsku ovšem předčil Dietceutical Hoodia spray na hubnutí.

Certifikovaný extrakt z rostliny, která je na seznamu Cites představuje moderní podpůrný přípravek při redukčních dietách a cvičení, který významně potlačuje vaši chuť k jídlu..

„Molekula P57 napodobuje účinek glukózy na mozkové buňky,“ upřesňuje lékař Štěpán Ren. „Hoodia gordonii vlastně „oklame“ mozek a dodává pocit sytosti i v případě, že organizmus ještě nedostal potravu. Účinné látky Hoodia gordonii jsou navíc silnější než sama glukóza.“

„Pochopitelně nenahrazuje stravu a její užívání je třeba podpořit životním stylem. V každém případě je mnohem šetrnější než drastické diety a hladovění, které přinášejí psychické problémy a ve výsledku nežádoucí „jojo“ efekt,“ vysvětluje Ren.