Novinka v areálu FK Rašovice vzešla z programu Společně pro Klášterec čili participativního rozpočtu. V něm sami občané rozhodují, kam radnice investuje část peněz. „Nejvíce hlasů aktuálního ročníku získal návrh Martina Bašuse na rozšíření dětského hřiště v areálu FK Rašovice. Tři nové prvky již tvrdnou na místě a mají nutnou přestávku, aby byly bezpečné pro malé návštěvníky," uvedla Martina Cajthamlová z klášterecké radnice.

Rašovický areál je nyní kvůli této úpravě dočasně uzavřen.

close Nové prvky na hřišti v areálu FK Rašovice info Zdroj: MÚ Klášterec nad Ohří zoom_in Nové prvky na hřišti v areálu FK Rašovice

Druhá novinka se projeví jako více než příjemná zejména v letních měsících. Město nechalo částečně zastínit skluzavku na dětském hřišti mezi zámeckým a lázeňským parkem. Jeho podobu si vybraly samy děti a slavnostně bylo otevřeno loni. 

„Skluzavka na lodi nemohla být kvůli umístění v památkové zóně vyrobena z plastu, zvolili jsme nerezovou, ale ta byla v letních měsících příliš rozpálená. Vyslyšeli jsme podněty veřejnosti a nechali skluzavku zastínit," upozornila Martina Cajthamlová.

Práce provedla společnost TR Antoš ze známého zábavního parku Mirakulum, která celé hřiště vyráběla. „Úřad pro památkovou péči nám zastínění v této podobě dovolil realizovat," ujistila Cajthamlová.