První skupinka nastoupila ve čtvrtek a další se tam mají střídat až do otevření, ke kterému má dojít 1. července.

„Vězeňská služba České republiky nám vyšla vstříc. Poslala nám dobré pracanty, kteří dělají vše, co se jim řekne od pomocných prací, jako je vyhrabování posekané trávy, po malování chatek. Na těch dělají právě teď," přiblížil včera Tomáš Gibas, vedoucí technického oddělení zooparku, pod nějž aktuálně jezero spadá. „Do otevření je jich potřeba vymalovat více, než čtyřicet, takže je to pořádná porce," dodal.

Všehrdy posílají do areálu vždy po skupince čítající šest lidí. „Jsme za to rádi, protože je tu vzhledem k termínu otevření každá ruka dobrá. ,Hoří´ tu snad všechno," uvedla tisková mluvčí zooparku Martina Pelcová.

Na Kamencovém jezeře se právě opravují vedlejší mola, zpevňují břehy a vše se připravuje na sezónu tak, aby rekreanti mohli odpočívat v příjemném a bezpečném prostředí.

Chomutovský magistrát převzal Kamencové jezero pod svou správu na konci dubna, kdy byla ukončena smlouva s dosavadním podnajímatelem, firmou CV Relax. S tou město uzavřelo smlouvu v roce 2008, a to na dobu 50 let. Protože byla podle současného vedení pro město nevýhodná, vypovědělo ji.

Kvůli havarijnímu stavu mol a dalším pracím, které jsou nutné pro zvýšení bezpečnosti v areálu, ale také inventarizaci a dalším krokům, nebylo možné, aby sezóna začala 1. května, otevření tak bylo odloženo o dva měsíce.

Do úprav areálu Kamencového jezera, které je jediné svého druhu na světě, má město letos investovat deset milionů korun.