„Hotel má respektovat dělící hranu mezi starým a novým městem, kterou je Mánesova ulice. Chceme, aby ladil s novou částí a sousedním Priorem,“ přiblížil Ahmad Raad. Zárukou toho, že se jedná o dobrý záměr je podle něj autor projektu. Kadaňský architekt Vít Branda, jenž tragicky zahynul a jehož práce byla mezi architekty ceněna (více infobox).

Jako na Mallorce?


Chomutované stavbě vyčítají, že příliš dominuje.

„Je hodně vysoká, takže už není tak vidět do parku. Taky je škoda té zeleně,“ míní Marek Šídl.

Podobný názor sdílí i další z oslovených, Veronika Malá. „Přijde mi to jako na Mallorce, kde se staví dům těsně na další a žene se co nejvíc do výšky. Už to vidím, jak si sem lidé půjdou sednout na lavičku a místo do zeleně budou koukat do stěn hotelu,“ pochybuje Chomutovačka.

Zelená „koruna“ i terasy


Výsledný vzhled hotelu ale schválil městský architekt se speciální komisí města a na stavbu a jednotlivé úpravy dohlíží pražská architektonická kancelář.

Vizualizace hotelu 99.Budova bude mít klasickou omítku v šedomodrém provedení, okna zastíní posuvné dřevěné okenice. Spodní část budovy má být prosklenná. Střechu orámuje koruna zeleně. Bude tam zahrada. Stejně tak se zazelenají i terasy.

Za hotelem „vyrůstají“ tři další malé objekty, které budou sloužit samostatně pro apartmány. Pod hotelem vzniknou podzemní garáže pro 45 aut. Kapacita hotelu bude 99 lůžek, podle toho také dostal název. Apartmánů má být 21. Čtyřhvězdičkový hotel dostane byznys charakter podobně jako Royal na náměstí a Hotel Beethoven.

Podle Ahmada Raada ale nebude pro Chomutovany jen na dívání. Vyzkoušejí restauraci, kde chce majitel udržet střední ceny a fitness s wellnessem. Má to však háček, dotyční se budou muset v posilovně smířit s klubovým systémem, kde si službu zaplatí na rok dopředu. Komplex hotelu a apartmánových budov doplní podél Pěšiny Boženy Němcové obchůdky a kavárny.

Hotel 99 staví společnost President Securities, kterou vlastní firma Katumba Ahmada Raada.

O autorovi projektu

Vít Branda
působil jako regionální architekt Kadaňska. Loni v říjnu tragicky zemřel. Jeho největším dílem je projekt revitalizace Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. Dále je autorem unikátní visuté cyklolávky na skalním masivu, za kterou získal v rámci soutěžní přehlídky Grand Prix architektů čestné uznání v kategorii architektonický design, drobná architektura a výtvarné dílo v architektuře. Jeho osobitý rukopis nese také opravené kino Hvězda v Kadani.