„Jsem úplně nadšený,“ popisoval své dojmy Honzík Dvořák z Chomutova. „Byl jsem na více pěveckých soutěžích, některé jsem vyhrál, jiné ne, ale všech jsem se rád zúčastnil,“ dodal vítěz, který vyhrál s písničkou od Honzy Nedvěda. Přednost prý dává country a hudbě Tomáše Kluse, ale jinak má rád všechny hudební styly.

O své dojmy se mohl podělit při prosincovém finále na brněnském výstavišti a také nedávno v rozhovoru, který dával v Českém rozhlase v Brně.
Soutěže se směly zúčastnit jen děti držitelů karet Rodinný pas. Na minutovém videozáznamu, který rodiny zasílaly porotě, se soutěžící od 5 do 18 let předvedli jak zpívají, hrají na hudební nástroje, tančí, zvládají sport či akrobatické kousky nebo přednes.

Prvního kola soutěže se zúčastnilo více než padesát dětí z celé ČR. Do finále se probojovalo pět soutěžících a právě z nich vyšel jako vítěz Honzík. „Porotu zaujal svým přirozeným talentem,“ nastínil tiskový mluvčí projektu Stanislav Skoumal.

Rodinné pasy vznikly jako projekt na podporu rodin s dětmi. Jeho podstatou je vytvoření a naplnění systému poskytování slev a dalších výhod rodinám s dětmi do osmnácti let. Vstupuje se do něj zdarma. Rodiny díky němu navštěvují muzea, hrady, zámky, veletrhy a vybrané zoologické zahrady a platí za to sníženými cenami.

V současné době je do projektu zapojeno více než sedmcesát tři tisíc rodin. Slevy uplatňují na více než dvanácti tisících obchodních místech po celém Česku, Slovensku i v Dolním Rakousku. Maskotem Rodinných pasů je zubatá figurka Čendy, podle níž byla pojmenována i talentová soutěž. Více na stránkách www.rodinnepasy.cz