V Tušimicích na Chomutovsku překonali historický rekord ve výšce sněhové pokrývky. Dnes ráno tam meteorologové naměřili 32 centimetrů, což je suverénně nejvíc za 42 let, kdy se tam měření provádí, řekl ČTK Pavel Jůza z ústecké pobočky ČHMÚ.

Se sněhem, který padal ve středu odpoledne a celou noc, se ráno potýkali především řidiči. „Já ani nevím, jestli čistím svoje auto,“ posteskl si jeden z nich na Březenecké. K ránu bylo vidět skupinky, jak si navzájem roztlačují auta. Z rekordní nadílky se ale spousta řidičů ani nedostala a raději nechali auto doma.

Problémy byly i se zásobováním, mnozí si nemohli ani koupit noviny, protože zásobování zkrátka nepřijelo.

Silničáři jsou v plném nasazení, ale už jim kolabuje technika. Kvůli různým poruchám a nehodám vypadla silničářům až třetina aut a musejí shánět stále více techniky od dodavatelských firem, řekla ČTK provozní náměstkyně krajských silničářů Lenka Holovská. „Silnice jsou dnes sjízdné jen s nejvyšší opatrností. Jen málo jsme solili, to nemělo vzhledem k počasí smysl," řekla ČTK dnes ráno Holovská.

Podle předpovědi počasí by už v nejbližší době sněžit nemělo, sníh vystřídají mrazy.

Silnice na Chomutovsku jsou sjízdné, policie žádnou uzavřít nemusela, řekla ve čtvrtek dopoledne mluvčí chomutovské police Marie Pivková. Řidiči mohou mít problémy, pokud pojedou z Klášterce do Karlových Varů. Silnici I/13 u Ostrova blokují uvázlé kamiony, policie řídí dopravu kyvadlově.

Autor: Jan Rödling, ČTK