Pirátská atmosféra prošpikuje všechny domácí zápasy ve vyřazovací části.

Billboardy s pirátskou trojicí jsou k vidění u Kauflandu a na Pražské ulici, podobný ještě přibude nad pokladnami na zimním stadioně. Do pirátského se „převlékl“ také klubový web. I tam jsou k vidění fotografie zmíněných hráčů coby bukanýrů, připravených zaútočit na své protivníky.

Chomutov chce postoupit do extraligy a fanoušky chce na zimní stadion přilákat kromě hokeje také na zajímavou atmosférou a show. Je to poprvé, co klub něco podobného dělá v takové míře a s takovým nábojem.

A proč zrovna piráti? „Protože poslání piráta je jednoznačné – loupit, obírat ostatní. A to je přesně to, co nás v play–off čeká,““ vysvětluje symbol kampaně marketingový manažer KLH Chomutov David Dinda. „Chceme každého soupeře obrat o účast v play–off a na konci cesty se radovat z toho, že všichni za námi mají koráby potopené, jenom ten náš pluje dál.“

Na webových stránkách hokejového klubu je zveřejněná mapa cesty k extraligovému pokladu a legenda, která je šitá na míru chomutovským reáliím. Kapitánem pomyslné lodi Belladonna je pirát Skořápka (Zdeněk Skořepa), mezi lodníky se objevují třeba Dzjíra (Petr Jíra), hlavními pistolníky jsou Dudlík a Hrušoun (Radek Duda, David Hruška). Znalci chomutovského hokeje v ní najdou i další odkazy či skryté narážky na hráče či historii klubu.

V plánu je i pirátská show, která bude probíhat před každým domácím zápasem.

Na diskuzním fóru KLH Chomutov se hned pirátská kampaň stala nejdiskutovanějším tématem. „Tak sice jsem neviděl ani jeden díl Pirátů z Karibiku, ale tahle kampaň, po přečtení článku, se mi líbí,“ píše například fanoušek s přezdívkou CPL. „Ten plakát nemá chybu - fakt gratulace,“ přidává se další s nickem Ardak.

Někteří si rýpli do toho, že na mapě k extraligovému ostrovu chybí jedna možnost – extraligu koupit, jak se o to Chomutov pokoušel i vloni. „Kdyby nám nepřítel v cestě za slávou snad překazil naše plány, na lodi s námi popluje plná truhla zlaťáků,“ vtipkuje fanoušek carlos.

Letošní sezona není první, ve které se KLH Chomutov pokouší vybojovat postup do nejvyšší hokejové soutěže. Ale poprvé nikdo nemůže ani v nejmenším pochybovat, že to myslí vážně. Klub koupil nebo si zavázal snad všechny dobré hráče, kteří byli k mání. Včetně útočné hvězdy Radka Dudy či sparťanského gólmana Jana Chábery.

Vyřazovací část začínají hokejisté Chomutova doma tuto neděli 21. února, další zápas je na programu hned v pondělí. Soupeře zatím neznají, rozhodují o něm čtvrteční zápasy předkola.

Více informací k pirátské kampani, k hokejovému play-off z pohledu Chomutova i pohled do zákulisí focení snímků na billboardy najdete v mimořádné příloze Chomutovského deníku, která vyjde v sobotu 20. února.