Krajské hnutí se ve své zprávě distancovalo od spolupráce s komunisty, jejichž stranu dokonce nazvalo extremistickou. „Výkonný výbor Hnutí PRO! Kraj přijal usnesení, že přestože důvody a argumenty PRO! Chomutov jsou pragmatické a bolestivé, přesto se s nimi nemůže ztotožnit. S ohledem na tuto skutečnost se od ní Hnutí PRO! Kraj veřejně distancuje," uvedl Leo Steiner, manažer hnutí, v prohlášení zveřejněném na webových stránkách.

Na zprávu poukázalo také hnutí Nový Sever, se kterým PRO Chomutov původně o koalici také vyjednávalo. Pak ovšem dalo přednost komunistům, což zvedlo velkou kritiky. „Apelujeme na všechny zúčastněné strany, aby vyslyšely přání voličů a znovu se pokusily jednat o sestavení koalice bez KSČM," píše Nový Sever na svém facebookovém profilu.

Hartman: Distanc? Mně je to úplně fuk

Jenže pro chomutovského vítěze voleb není vyjádření krajského hnutí nijak bolestné. Není pro něj totiž žádnou nadřízenou organizací. Vlastně je to naopak krajské sdružení vzniklo až poté, co PRO Chomutov slavil občanský a volební úspěch před čtyřmi lety (byť potom jeho zastupitelé skončili v opozici).

Chomutovské hnutí pak do krajské kandidátky dodalo několik svých lidí a změnilo i své logo podle vzoru krajského hnutí, necítí se k němu ale nijak vázané. „Kandidátka PRO Chomutov byla a je kandidátkou občanů Chomutova, kterým jde o jejich rodné město," reagoval na zprávu Jan Hartman, předseda spolku PRO Chomutov. „Pokud se budeme někomu zodpovídat a před někým obhajovat naše rozhodnutí, tak to bude před občany našeho města a nikoliv výboru, který se samozvaně pasuje do jakéhosi zastřešujícího orgánu." A připsal také vzkaz pro výbor, které prohlášení vydal: „Pokud se od našeho jednání distancujete, je to v tuto chvíli vaše věc. Za sebe mohu sdělit, že mi je to úplně fuk."

Spolupráci na vedení Chomutova společně s hnutím ANO 2011 a KSČM podepsali kandidáti z PRO Chomutov před týdnem, v pondělí večer.