Právě tam muži zákona vyrážejí nejčastěji, ačkoli mají na starosti zločinnost na území více než devadesáti kilometrech čtverečních.

“Ke Globusu najíždějí organizované skupiny zlodějů, které pocházejí odjinud, často z Teplic a Prahy. Přijíždějí nárazově, dost často v pátek nebo před svátky,“ přibližuje šéf černovických policistů Martin Přibyl.

„Nekouká, jedem…“


Bandy mají své fígle, které při nákupní horečce výborně fungují.

Akce se rozjede, jakmile si vysledují například ženu, která má nakoupeno, hodí kabelku na sedačku auta a začne nakládat tašky s nákupem do kufru. „Jak zvedne víko, visune se plato a ona nevidí do prostoru před sebou. Malé cikáně hodí leh na zem, podplazí se pod otevřenými dveřmi a jen si kabelku stáhne rukou dolů,“ popisuje policista osvědčený trik, který už vícekrát zachytily kamery. „V sousední řadě parkujících aut už jede vůz, do kterého zloděj naskočí. Prakticky se nedá chytit, je to blesková akce,“ uvádí. Když policisté dotyčného odchytí, nemohou nic zvláštního podniknout. Jedná se o děti do patnácti let, které ještě nevlastní doklady a na otázky po jméně zdatně lžou.

Nejlepší obranou tak stále zůstává, aby si nakupující dávali velký pozor na své věci.


Tělo na prodej? Jen od cedule k ceduli


Další specialitou černovických policistů jsou lehké děvy. Ty se většinou kvůli nové přísnější vyhlášce přesunuly nad ceduli „Chomutov“, takže neporušují žádná nařízení. Věšina jich postává nad vodárnou a od cedule k ceduli mezi obcemi. Jiné si ale troufají a nabízejí svá těla o ve městě.

„Za pomoci kamer městské policie jsme v posledních dnech načapali prostitutku dokonce vedle základní školy na Kadaňské,“ přiblížil Martin Přibyl. „Mávala na projíždějící vozidla a později se na služebně přiznala, že nabízela sex,“ dokreslil.

Policisté využili nové úpravy legislativy, která zvlášť trestá ohrožování mravního vývoje dětí. Překvapená kurtizána tak nebude platit pouhou pokutu kvůli přestupku, ale bude potrestána za spáchání trestného činu.

Policistům s potíráním prostituce poslední dobou výrazněji pomáhá městská policie.

Třetím nejvýraznějším problémem jsou nezodpovědní čtyřkolkáři a krosaři, kteří najíždějí do lesních porostů za Kačákem, v Nových Spořicích u bývalého agroservisu a v u černovického sila. Občas zkouší sílu svých strojů dokonce i na travnatém břehu mezi cyklostezkou a silnicí v Bezručově údolí. Policisté proto do těchto oblastí namátkou posílají hlídky.

Černovický útvar je třetím nejzatíženějším v okrese. Přesto dokáže objasnit každý druhý případ.

Další fakta o černovických policistech

– Spravuje území od ul. Cihlářská, přes Horní Ves, Kadaňskou a Lipskou, „třináctku“ k tzv. místecké křižovatce i s obcemi Spořice, Černovice, Málkov, Křimov a Horu sv. Šebestiána až po hranici se SRN
– na oddělení slouží 26 policistů, včetně policistky zaměřené na případy domácího násilí, stalking a zanedbání povinné výživy
– za uplynulý rok policisté pracovali na 733 trestných činech a z toho jich 366 objasnili. Dále zpracovali 756 přestupků (především proti majetku) a 177 dopravních přestupků
– Policisté se podílejí na zajišťování akcí, jako je například Kamenčák, Cumbajšpíl a hokejová utkání. Dále pracují na bezpečnostních akcích v rámci předvánočních nákupů a letních prázdnin a zkusili nový typ preventivních besed, kdy zvou školáky na obvodní oddělení