Zdá se vám roztomilejší malé zubře nebo chlupaté kotě manula? A co malý příbuzný netopýrů, kaloň jménem Eda? Tyhle tři mláďata z Podkrušnohorského zooparku v Chomutově se budou ucházet o titul Nej mládě. Nejdřív jen v rámci zooparku, vítěz se pak poměří s mláďaty ostatních zoo v republice.

Celá akce nese název Babyzoom 2013 a chomutovský zoopark se do ní zapojuje již podruhé. Tentokrát však jeho pracovníci nechtějí nechat hlasování jen na facebooku, ale připravili i speciální volby přímo v areálu, a ty se uskuteční právě tuto sobotu 13.dubna, od 13 hodin.

Přijďte si vyslechnout argumenty volebních týmů z řad školáků, poznejte lépe tři kandidáty a vyberte si z nich svého Nej… Děti zažijí na vlastní kůži atmosféru voleb a mohou vyhrát zajímavé ceny. Odevzdané hlasy budou přičteny k výsledkům internetového hlasování.

Pokud nepřijdete volit v sobotu přímo do zooparku, můžete pro svého favorita hlasovat na facebookovém profilu zooparku. Jednoduchým kliknutím na „to se mi líbí" pod fotografií svého oblíbence můžete od pondělí 15. dubna hlasovat pro svého kandidáta a pomoci mu k vítězství a postupu do celostátního kola. To se odehraje pouze na internetu na facebookovém profilu UCSZOO adrese www.facebook.com/uniezoo v termínu 29. 4 . 8. 5. 2013. Zde bude určen absolutní vítěz letošního ročníku Babyzoomu.

Hlasováním v druhém, celostátním kole postoupíte do slosování o zážitkové a věcné ceny věnované českými zoologickými zahradami. 

Kterému mláděti byste dali svůj hlas? Hlasujte v anketě dole! Pozor, jde o anketu Chomutovského deníku, hlasy zde se nepočítají do soutěže Babyzoom

Zubr Cvamon: Zvolte mě, jsem erbovní zvíře zooparku!

Zubr Cvamon.Číslo 1: Zubr Cvamon, Narozen 12. 11. 2012

Až vyrostu, budu největší evropský přežvýkavec, moje váha dosáhne až 900 kilogramů. Rád běhám a vím, že když budu trénovat uběhnu i 60 kilometrů za hodinu. Zatím se držím poblíž mámy Cvaxy, ale v budoucnu budu vyhledávat spíš společnost stejně starých samců.  To ale neznamená, že mě samice nebudou zajímat. V době páření si vyberu tu nejhezčí a společně budeme mít mládě. Musím se přece postarat o posílení druhu, který už jednou téměř vyhynul. Zvolte mě kdo jiný by měl reprezentovat zoopark v celostátním kole než zvíře, které má v erbu?

Manul(ka) Vlasta: Z nás tří jsem rozhodně nejkrásnější

Manul Vlasta.Číslo 2. Manul Vlasta, narozena 17. 3. 2013

Zatím jsem úplně malá, ale o mé vznešenosti už nikdo nemá pochyb. Moji příbuzní žili v palácích a na práci neměli kromě lenošení a rozjímání vůbec nic. Nejradši mám na sobě svou srst, která je dlouhá a hustá a velmi krásně zbarvená. Většinu dne prospím a ani v noci to s pohybem nepřeháním. Každého si získám pohledem svých kulatých zelenožlutých očí. Mezi ostatními kandidáty jistě vyniknu a krásně se budu vyjímat na fotografiích. V soutěži krásy jsem jasným favoritem.Kaloň Eda: Nikdo z nich neumí, co já!

Kaloň Eda.Číslo 3: Kaloň Eda, narozen 20. 2. 2013

Po narození jsem se hned mamince přisál na mléčné bradavky v podpaží. Bylo se mnou spousta práce a tak s výchovou museli začít pomáhat i tetičky. Přestože nebudu v dospělosti vážit víc než 200 gramů, mohu vás v celostátním kole reprezentovat díky moudrosti našeho rodu předávané z

generace na generaci už od dob egyptských faraonů. Mám týmového ducha, moji příbuzní kaloňové totiž musí vydržet v jeskyni s více než tisíci spolubydlícími. Navíc jsem zapřísáhlý vegetarián a kromě výborného zraku a čichu umím odhadnout vzdálenost pomocí odrazu zvuku. Umí tohle některý z mých protikandidátů?