Z jirkovského náměstí Dr. Beneše pomalu ale jistě mizí dlažební kostky. Práce se nyní přesunuly do jeho horní a spodní části.

Přístup na náměstí z horní části je tak nyní pro Jirkovany trochu obtížný. Musí se proplétat úzkou uličkou vytvořenou z budov a přenosných plotů, které vyznačují místo práce. Kdo se vydá podél kina, na náměstí se dostane jen značnou oklikou. Spodní částí, u bývalé prodejny Meinl, ale projde každý bez větších problémů. Maximálně bude rušit práci dlaždičům.

Brzy by měla skončit první etapa rekonstrukce historického centra a druhá začne až v březnu příštího roku. Na konečnou podobu obnoveného historického centra si ale lidé ještě rok počkají. Hotovo by totiž mělo být až v září příštího roku.

Až všechny práce skončí měli by mít Jirkovští důstojné centrum. V rámci projektu totiž proběhne nejen rekonstrukce komunikací, ale obnoví se také veřejná zeleň a vybuduje se nové veřejné osvětlení.

Součástí projektu je také oprava dvou mostů lemujících centrum ze západní a východní strany, kompletní výměna ochranného zábradlí podél Bíliny, které budou tvořit přes metr vysoké kamenné sloupky s kovovou výplní mezi nimi. Vybudují se také nové celodřevěné lávky pro pěší a zrekonstruuje se kašna umístěná ve spodní části náměstí.

V nově opraveném srdci Jirkova bude také jasné, které části budou sloužit automobilům a které jsou určeny pro pěší.

Nové centrum bude stát celkem něco přes šedesát sedm milionů korun. Padesát sedm milionů jde z dotačního programu ROP Severozápad a dalších pět přidá kraj.