Jirkovské náměstí Edvarda Beneše už získává svou finální podobu. Zmizela většina oplocení a dlažba už je položena téměř všude. Přímo na náměstí už chybí v podstatě jen doplnit chybějící vrchol barokní kašny.

Restaurováním kašny se zabývá akademický sochař Libor Pisklák. Ten začal na rekonstrukci kašny a vytvoření jejího vrcholu pracovat již v listopadu a hotov by měl být letos v červnu. Celé jeho dílo by mělo stát 319 000 korun.

Na samotné rekonstrukci náměstí se pracuje již od dubna loňského roku. Za tu dobu se již stihla položit nová dlažba, vyměnilo se veřejné osvětlení a dosadily se nové odpadkové koše.

V rámci této stavby se provede také rekonstrukce komunikací a parkovišť v okolí náměstí, rekonstrukce mostu, a vystaví se nová dřevěná lávka. To vše by mělo stát 62 milionů korun. Většina je přitom hrazena z dotačních prostředků EU. Vše by mělo být hotové do konce září letošního roku.

Jak se vám líbí vaše opravené náměstí?

Eva Olišarová, 72 let
Nelíbí. Je to tady teď hrbolaté, křivé a jsou tu prohlubně. Měli to nechat tak, jak to bylo. Až opravdu namrzne, tak nevím, jak to budou řešit- především ty schody. Pro staré lidi je to katastrofa.

Antonín Podraný, 55 let
Nám se líbilo to původní náměstí. Zbytečně vedení města vyhodilo peníze. Je pravda, že tahle dlažba více pasuje k staré zástavbě, ale jsou to vyhozené peníze.

Alena Rendlová, 22 let
Líbí. Není to nijak výrazná změna, ale je to určitě lepší. Jediné co se mi nelíbí jsou ty schody- kvůli dětem, když budou běhat, můžou tam snadno zakopnout.

Petr Humpolíček, 33 let
Je to asi spíše horší. Kostky jsou nerovné. Zámkovka byla lepší, hlavně pro kočárky. (Pána jsme zastihli právě na procházce s kočárkem- pozn. redakce.)

Karel, 48 let
Nelíbí se mi to vůbec. Nelíbí se mi ty schody, původní náměstí bylo rovné bez těchhle „krávovin“.

Milena Sadílková, 66 let

Mě se nelíbí tady ty schody. Především když jsou tady vystoupení nebo večerních hodinách, může na nich člověk zakopnout. Ale jinak jsem s novým náměstím spokojená.