„Využijeme volné prostory naproti kinu, v budově čp. 5. Na pár týdnů tam budou pracovat úřednice a úředníci z finančního a právního odboru," vysvětlil Jiří Kordanič, vedoucí odboru vnitřní správy a vztahů k veřejnosti městského úřadu. Pro občany, kteří přijdou hradit poplatky za odpad či za psa, se nic nemění, jako vždy zamíří do přízemí žluté budovy na rohu vedle lékárny. Ale ti, kteří budou něco řešit na právním odboru, navštíví budovu naproti kinu, kancelář v prvním patře. Telefonní čísla a e-mailové adresy zůstávají stejné.

Přestěhované úřednice finančního odboru mají na starosti mzdovou agendu, rozpočet, daně a fakturaci. Nepředpokládá se tedy, že by u nich občané potřebovali něco vyřídit. „Aktuální informace zveřejníme vždy na webu Jirkova. Pokud by někdo váhal, kam jít, ať se zeptá rovnou v přízemí v podatelně," doporučuje Jiří Kordanič.

Právní odbor úřaduje v budově čp. 5 od 7. července, finanční odbor se stěhuje mezi

9. a 13. červencem. Rekonstrukce začne 15. července. Vzhledem k náročnosti stavebních prací může dojít k omezení provozu uvnitř budovy. Rekonstrukce vyjde město na milion korun.