Série závodů letos odstartovala 8. května ve Štrbicích. K nim se letos přidali i hasiči z Břízy a společně uspořádali hned dvě kola. Pořadatelům vyšlo i počasí a tak si to všichni v místním sportovním areálu opravdu užili. Navíc extraligoví mistři z Bezděkova vytvořili nový rekord dráhy a překonali rekord soutěže.

Třetí ligový závod se konal 16. května ve Lhenicích a na prvním místě průběžného pořadí v kategorii mužů vystřídali Chrášťany Štrbice. V ženách se pořadí neměnilo a na čele zůstali Chrášťany.

Čtvrtý závod v Klášterci může zamíchat pořadím i když domácích se to netýká. „My bohužel ligu nestíháme a tak se zúčastňujeme jen toho našeho závodu," okomentoval šance Kláštereckých hasičů jejich velitel Filip Foukal. V Klášterci nemají ani družstvo žen. Do budoucna by to však mohlo být v Klášterci s hasiči lepší. Snaží se tu vychovávat své nástupce. To, že domácí nemohou promluvit do pořadí v lize však nijak nesnižuje atraktivnost závodu. „Máme přihlášeno čtrnáct týmů mužů a osm týmů žen, takže to bude zajímavé," dodal Foukal.