Celkem přijelo patnáct hasičských jednotek, za nimi záchranáři a policisté. Ti všichni se snažili dostat do bezpečí figuranty z řad dobrovolníků. Na nich byl těžký úkol simulovat paniku v uzamčeném, začouzeném a hořícím prostoru a také nejedno zranění. „Desítky hasičů rychle vyváděly ven účastníky koncertu, kteří se nadýchali zplodin nebo nemohli najít únikovou cestu kvůli špatné viditelnosti. Pomáhali vynášet zraněné a předávali je do péče záchranářů,” uvedl ředitel územního odboru Hasičského záchranného sboru Petr Klíma.

Při nácviku pomáhali pacientům zdravotničtí záchranáři z Chomutova, Mostu, Litvínova, Vejprt, Kadaně a Žatce. Cílem cvičení bylo nacvičit si koordinaci složek při tak rozsáhlé události, kde obrovské množství lidí, hodně zraněných, mnoho zasahujících jednotek, a zranění jsou rozprostřeni po velké budově včetně střechy. „Budou díky tomu připravené na tuto ne příliš častou událost nebo jí podobné,” myslí si primátor Chomutova Marek Hrabáč.

Tak to vypadá v bývalých chomutovských lázních:

Na místě zasahovala také městská policie. “Osvojili jsme si dovednosti, které běžně nevykonáváme. Pomáhali jsme se shromažďováním evakuovaných a zajišťovali jsme objekt proti vstupu nepovolaných osob, aby nikdo neztěžoval práci hasičů a zdravotníků,“ řekl ředitel městské policie Tomáš Douda.