Na dva tisíce dětí z mateřinek, žáků základních a středních škol svými těly „napsalo“ 100 let. Aby byl dojem dokonalý, zdvihli nad hlavy ruce s barevnými papíry, díky čemuž se nápis zbarvil jako trikolora.

Na místě je formovalo osm koordinátorů s vysílačkami. „Jeden stál na radniční věži a dával instrukce podle toho, co viděl. Například, když bylo potřeba nějaké písmeno zahustit více žáky a studenty,“ přiblížil místostarosta Jan Losenický. „Dalších šest mělo na starosti vždy jedno číslo či písmeno a spojkou mezi nimi jsem byl já,“ popsal logistiku.

Byť nebyla možnost zkoušet nástup předem, na místě vše klaplo na výbornou. „Měli jsme radost, že to dopadlo dobře. Všichni byli dobře instruovaní až po nejmenší děti, dokonce jsme se zformovali rychleji. Počítali jsme s hodinou, nakonec jsme měli ještě čtvrt hodiny rezervu,“ potěšilo místostarostu.

Živý nápis zvěčnila média z radniční věže, město také zařídilo focení a natáčení z dronu. Na závěr všichni zazpívali původní československou hymnu. Nápad na happening vyšel z kadaňského gymnázia, od učitele výtvarné výchovy a tělocviku Tomáše Řeháka.