V pátek 9. listopadu dojde k uzavření části odbočovacího pruhu ve Vinohradské ulici podél zdi a město uzavře i přechod, který vede od hotelu Mertin směrem k obchodu. Uzavírky se chystají i na následující týden.

Ulice bude uzavřená v úseku od Sklepní do Mostecké ulice v celé šíři kvůli pracím na opatření proti sesuvu. „Podél zdi položíme betonová svodidla a prostor mezi nimi a opěrnou zdí se vyplní hrubým drceným kamenivem s výplní v desetistupňovém sklonu ke zdi,“ vysvětluje vedoucí odboru rozvoje a investic Jana Tröglová. Práce a stejně tak uzavírka Vinohradské ulice by měly podle města trvat nejdéle týden.

Dopravní omezení se nedotkne jen řidičů osobních aut, ale především autobusů a trolejbusů. Pravý odbočovací pruh z Vinohradské ulice směrem ke gymnáziu zůstane zúžený a i po skončení prací bude nadále uzavřený přechod pro chodce, kteří budou muset křižovatku obcházet po ostatních přechodech. Město předpokládá, že dopravní omezení potrvají minimálně rok. „Obě zdi potřebují rozsáhlé opravy, na které se musí vypracovat posudky a projekty,“ uzavírá mluvčí města Tomáš Branda.