Především rodiny s dětmi, které rády tráví čas mimo domov, měli o víkendu z čeho vybírat. Po celém okrese se konalo několik rozličných akcí.

Kdo by chtěl stihnout všechny, neměl skoro šanci, jejich programy se často kryly. Byly ale natolik rozmanité, že si každý mohl vybrat podle svého gusta.

V Klášterci nad Ohří v sobotu zahájili lázeňskou sezonu. Součástí byl kulturní program, včetně divadelního ztvárnění pověsti o tom, jak by objeven místní pramen Evženie (v galerii fotografie 1 - 10).

V neděli zavítaly asi dva tisíce Chomutováků do letního areálu Banda na oslavu stavby zimního stadionu. Na místě se lidé mohli vyfotit s pohárem pro vítěze 1. ligy, pobavit se u připravených vystoupení nebo se zajet podívat na samotnou stavbu (fotografie 11 - 19).

V Chomutově se v sobotu večer nezvykle otevřela radnice. A to skupinkám, které se přihlásily do soutěže Rok dítěte a rodiny. Prohlídka noční radnice, při níž mohli malí i velcí potkat na chodbách historické postavy, byla součástí zmíněné dlouhodobé akce (foto 20 - 23).

Středověká atmosféra plná rytířských soubojů vedle požitků současné doby v podobě polopárku a piva. Takovou kombinaci nabízí pravidelně hasištejnské slavnosti a tradičně nalákají stovky až tisíce návštěvníků, jako tento víkend.. Program tu probíhal v sobotu i neděli, první den byl zakončen až v noci ohňostrojem, v neděli už se končilo dřív (foto 24 -29).