Osobnosti ze sportovního i politického života předaly medaile sportovcům, kteří si je vybojovali v prvních dvou dnech olympiády. Dočkali se tak i reprezentanti Ústeckého kraje.

Logo Olympiády dětí a mládeže 2016.Bronzová „placka" se na krku houpala mladému snowboardistovi Adamu Vodrážkovi a také lyžařce Tereze Součkové, kteří svá třetí místa vybojovali hned v pondělí. V úterý dopoledne pak zazářily tanečnice z chomutovské školy Beethoven DC, které pro kraj vybojovaly hned tři medailová umístění. Bronz v kategorii duet, stříbro za sóla a zlato v malé skupině.

Bubeníci, lasery, vyřezávání z ledu

 Ceremoniál provázel zajímavý doprovodný program, vystoupení místní bubenické kapely, vyřezávání z ledu či laserová show.

Početné výpravy jednotlivých krajů zaplnily náměstí potleskem, skandováním a oslavným houkáním. Postupně ale nadšení všech otupil obrovský mráz, teplota během večera klesla až na minus deset stupňů.

Přestože na náměstí bylo rozmístěno několik kovových košů s ohněm a lampy na plyn, do samotného konce ceremoniálu vydržela jen hrstka nejotužilejších.