Vypadá to dobře a to zázemí je super. Tak by se do dvou vět daly shrnout názory profesionála i fanouška hokeje.
Pro hokejistu Petra Jíru, jednoho z mála Chomutováků v klubu, i pro Martina Petrů, našeho sportovního redaktora a fanouška, to byla první podrobná prohlídka stadionu.

Po každém jsme chtěli, aby stadion hodnotil ze svého pohledu. „Konečně můžeme hrát o mantinely,“ podotýká Petr Jíra, pravé útočné křídlo KLH. Od nového hrazení se totiž puky budou odrážet očekávaně, na starém zimním stadionu už jsou zprohýbané a puk od nich lítá pokaždé jinak. To samé platí o lištách mezi plexiskly, na novém kluzišti už žádné nejsou.

Užší hřiště…

To také bude o dva metry užší, hra by tak měla mít rychlejší spád a padat více gólů. „Ale střední pásmo je v Evropě větší než v NHL, takže to srovnávat nejde. Proti nám často týmy brání střední pásmo a to je pak pro diváky docela nuda,“ podotýká Jíra.

On a jeho spoluhráči určitě ocení i zázemí, které mají v novém stadionu pohromadě. Zatímco teď se musí rozcvičovat a rozběhávat před stadionem, v novém budou mít všechno pohromadě. Tři tělocvičny, posilovnu, masáže a tak dále. „Tak to vypadá dobře,“ pronesl Petr Jíra, když vstoupil do relaxační místnosti. Té dominuje velká vířivka, v rohu je pak klasická sauna.

Dost místa hráči najdou i v šatně, kterou si klub projektuje podle svého. Hotová je tak zatím šatna hostů. „Tam by měla téct jen studená voda,“ vtipkuje Jíra.
Zimní stadion má i další spoustu novinek, třeba hráč, který se porve v zápase, nebude odchodem přes otevřený mantinel brzdit hru.
Vedle hokejistů velké změny pocítí i fanoušci. Tři ze čtyř tribun jsou jen na sezení, nyní stojí fanoušci všichni. „Správný fanoušek nesedí,“ komentuje náš sporťák. Tvrdé jádro fanoušků se tak usadí na tribuně za brankou, která je jediná k stání. „Tady mi vadí ta černá síť, protože koukat přes ní na celej zápas není nic moc,“ komentuje.

…spousta záchodů

Stadion se mu ale líbí. „Je to pěkný, to zázemí je něco jiného, než na starém,“ naráží na osm bufetů, čtyři na každé straně, kde budou prodávat pivo a párky. To je proti starému stadionu dvojnásobek, vedle toho bude v jedné z rohových věží restaurace. Mezi bufety jsou televize, které budou přenášet dění na ledě, takže fanoušci ani při čekání na pivo o hokej nepřijdou. „A my na ledě neucítíme klobásy,“ dodává s úsměvem Petr Jíra.

Další výhodou jsou velké záchody s dlouhou řadou pisoárů, které by měly bez problémů zachytit nával o přestávce. Novinkou budou i takzvané skyboxy, VIP tribuna a party boxy, které budou pro sponzory, nebo možná i pro ty, kteří si připlatí.

Uvnitř je to větší než se zdá zvenku. Atmosféra starého stadionu má něco do sebe, ale tohle je jiná úroveň, shodují se na závěr hokejista s fanouškem.
Více fotografií z nového stadionu najdete na našem webu.