Je právě devět hodin večer a chomutovští strážníci se setkávají s chomutovskými policisty na jejich obvodním oddělení. Společně se domlouvají na průběhu předem naplánované kontroly chomutovských barů a diskoték v Chomutově.

Kontrola nakonec dopadla dobře především pro muže zákona. Během necelé hodinky odhalili hned čtyři nezletilé, kteří popíjeli alkoholické nápoje. Pro nezletilé byl večer spíše noční můrou. Ten kdo byl odhalen, byl předán rodičům z rukou policistů. Ti se pak mohli těšit ještě na jednání se sociálním odborem chomutovského magistrátu.

A jak to všechno probíhalo? Po společné instruktáži státních a městských policistů se všichni opět rozjeli za svými povinnostmi. Sraz si totiž naplánovali až na půl jedenáctou, a to před divadelním Sklípkem.

Právě do Sklípku podle chomutovských strážníků chodí pravidelně hodně mladistvých, třeba i ve věku třináct, čtrnáct let.

Krátce před půl jedenáctou se začala sjíždět auta plná strážníků a policistů. Celkem jich bylo pět. Po příjezdu velitele zásahu se auta dala opět do pohybu a přijela přímo před Sklípek.

Osm hostů z toho dva nezletilí s alkoholem

Vyhazovači hned muže zákona zdravili a oznamovali: „Dnes tu máme jen osm lidí.“ Akce ve Sklípku proto byla poměrně rychlá. Na návštěvnících bylo zcela zjevné, že nejsou návštěvou příliš nadšení. Důvod se rychle zjistil. Z osmi návštěvníků byli hned dva nezletilí pod vlivem alkoholu.

Všichni nezletilí museli ven a dýchat do alkoholtestrů. První dívka nenadýchala nic. Další sedmnáctiletý mladík už dopředu oznamoval, že měl jedno pivo. Přístroj mu naměřil 0,27 promile alkoholu v dechu. „Kdo ti dal napít,“ ptali se policisté ihned. Nakonec se zjistilo, že šlo o kamarádku. Ta odjela spolu s mladíkem na policii. Ji čekal „jen” pokutový blok. Mladíka však ještě cesta na policii a čekání na verdikt rodičů. Trest však ještě čeká na rodiče. Celý případ totiž policisté předávají dál na odbor sociálních věcí chomutovského magistrátu.

Jedna rybička by však byla málo. Další šestnáctiletá slečna napodobila mladíka a nadýchala také 0,27 promile. Té však alkohol podle jejích slov nalila přímo barmanka. Tu nyní čeká vysvětlování u přestupkové komise.

První podnik tak nevyšel z kontroly příliš dobře. Z osmi návštěvníků byli hned dva mladiství pod vlivem alkoholu. Je pravda, že nebyli opilí „na plech“ jak tomu často bývá, ale přeci.

Další zastávkou byla hospůdka U Knihovny. Již při vchodu si strážníci a policisté vyslechli dostatečný aplaus a opilecké řeči. Vevnitř však bylo vše v pořádku.

Live bar: Více hostů, ale stejné skóre

Poslední zastávkou byl Live Bar v Revoluční ulici. Nahoře bylo vše v pořádku, ale dole se skrývali mladší, kteřísi zřejmě večer bez alkoholu neuměli představit. „To už je po několikátý, co mě kontrolují policajti,“ říkal jeden z hostů. „Nemám peněženku, nahlásím vám cokoliv,“ snažil se zapůsobit další host.

Nakonec byli odhaleni opět dva nezletilí. „Vy jste měla co, slečno,“ ptal se strážník sedmnáctileté blondýnky. „Tady nic,“ zněla odpověď. „A jinde,“ musel se tedy ptát dál strážník. „Tam jo,“ zněla odpověď.

Venku pak slečna nadýchala 0,37 promile. Ihned psala zprávu domů. „Rodiče mě asi zabijí,“ znělo z jejích úst. Zachránit ji chtěl její kamarád, který se sám přiznal, že ji nalil on. Stálo ho to pět set korun.

Dalšímu nezletilému z Live Baru naměřili policisté 0,30 promile. „Kdo vám to dal,“ znělo již po několikáté za večer. „ Koupil jsem to v sámošce,“ oznámil mladík. „Tak nám pak řeknete kde přesně,“ zakončil diskusi policista.

Oba dva mladíky čekal stejný osud. Chvíle strávená na obvodním oddělení policie a poté setkání s rodiči.

Zhruba deset minut před jedenáctou byl konec prvního kola zátahu. O hodinu později vyjeli strážníci a policisté do Sklípku znovu. Tentokrát již bylo vše v pořádku.

Napoprvé se za necelou hodinu odhalili hned čtyři nezletilí „alkoholici“. Dva ze tří podniků jim nabídli pohostinství.