Přestože to na první pohled vypadá jako jídlo z dalekých krajů, opak je pravdou. Řeč je totiž o klasické svíčkové. Právě ve vaření tohoto národem oblíbeného pokrmu se v sobotu soutěžilo na Červeném hrádku, kde se konal 19. ročník mistrovství ve vaření a pojídání svíčkové.

„Bez lásky to vařit nejde“

Soutěžící dorazili z celé země a nechyběli kuchaři z Prahy nebo třeba Ledče nad Sázavou. Na Červeném hrádku se jich sešlo 17 a každý přivezl svíčkovou podle svého vlastního receptu. „Zvláštní ingrediencí v našem receptu je láska,“ smáli se Rakovi z Jirkova, kteří se soutěže zúčastnili letos poprvé. Na stupních vítězů se ale nakonec nedostali. A není se čemu divit, konkurence byla veliká. Třeba vítěz minulého ročníku Martin Slavomil Kohout, profesionální kuchař z Prahy. „Recept mám stejný jako minulý rok, ale letos si tolik nevěřím,“ říká a dává ochutnat jeho výtvor. Maso se rozpadá, svíčková je perfektní, co tak asi může být v nepořádku. „Citrón. Byl nějakej špatnej, omáčka je kvůli němu hořká,“ vysvětluje. Poznat to jde ale až ve chvíli, kdy člověk ochutnal omáčky ostatních. A podobně to poznala i porota -  Přestože jen maso připravoval 17 hodin a se svíčkovou začal už ve středu, nakonec svou pozici neobhájil. Vyhrál totiž Jaroslav Petrů z Ledče nad Sázavou, jehož omáčka nechala výtvory ostatních ve stínu.

Neuvěřitelné výkony

Společenské ochutnávaní svíčkové skončilo a na řadu přišel pravý opak spořádaného a uměřeného stolování soutěž v pojídání svíčkové. Letos se jí zúčastnili oba vítězové z minulého roku, ve kterém oba spořádali 48 knedlíků. Tentokrát to ale měli těžší knedlíky - se letos nakrájely tak, že tloušťkou spíše připomínali víko od kanálu. „Letos jich padne padesát,“ věřil si Miloš Janček z Varnsdofru. To ještě ale neviděl, jaké knedlíky ho na stole čekají.

Soutěž odstartovala, a většina soutěžích se nezdržovala ani příborem. Každý zvolil jinou taktiku. „Budu se držet v závěsu za Milošem a pak a na závěr vyrazím,“ volil cyklisticky Jiří Nikl z Mostu. A držel se statečně. Během čtvrt hodiny všichni soutěžící odpadli a zbyli už jen dva loňští šampióni. Souboj to byl napínavý a stalo se to, co nikdo z přítomných nečekal - ani jeden nenechal toho druhého utéct a oba zvládli spořádat 37 knedlíků. Avizovaná padesátka letos nepadla. To ale vůbec nevadí. Na Červeném hrádku vládla pohodová atmosféra, až do konce soutěže bylo perfektní počasí a možnost ochutnat skutečně vynikající verze v Čechách populárního pokrmu zaručilo, že odcházet ze sobotní akce nespokojený bylo vážně těžké.

A ještě na závěr: Jaká je tajná ingredience do nejlepší svíčkové? Podle soutěžících láska. A také neuspěchat vaření.