Ti se umí bavit! Závodníci a fanoušci cyklistického poháru Peruna završili letošní sezonu plesem v Kadaňském Kulturním domě střelnice. Na večerní šaty a kravaty zapomeňte, ples Poháru Peruna byl ve stylu hippies květinových dětí.

A tak to v sále zářilo barvami, základní výbavou tanečníků byly batikovaná trika, korále a sluneční brýle, nejlépe růžové „lenonky". Pravá hippies párty vypukla sice až po půlnoci, ale náštěvníci plesu si jedinečnou atmosféru, kulisy i masky užívali už od samého začátku.

Veselé květinové náladě pomohl rovněž jeden zajímavý bod v programu tatranková štafeta. Soutěžící na koloběžce projeli sálem a u pódia na ně čekala obyčejná tatranka, kterou museli rychle sníst. Obvykle to bývalo pivo, tentokrát organizátoři zákeřně zvolili „suchou" variantu. Ono totiž, jak pořadatelé poznamenali, jíst tatranku „na sucho" a na čas, to není vůbec jednoduché. Soutěžící se s tím ale popasovali a vítězné družstvo získalo nevšední titul „Mistr Kadaně v pojídání tatranek 2013".

Oficiální část programu obstaralo vyhlášení nejlepších cyklistů Poháru Peruna 2013, ve sportovním duchu se nesla i tombola. V ní byly stovky zajímavých věcí, hlavní cenou bylo horské kolo v hodnotě 36 tisíc korun.