Dosud se nikdy nestalo, že by jirkovské radnici vládla žena. Až do tohoto dne, středy 31. října. Na ustavujícím zastupitelstvu byla do čela města zvolená Darina Kováčová, která do voleb vedla hnutí ANO 2011. Vystřídala tak po dlouhých dvanácti letech dosavadního starostu Radka Štejnara z ČSSD. V pozici místostarostky zastupitelé potvrdili Danu Jurštakovou z ODS, která tak má možnost pokračovat ve své práci.

Starostka Jirkova Darina Kováčová
Znovu otevřeme projekty, které vyvolaly diskuzi, říká starostka Jirkova Kováčová

Zastupitelstvo v plném počtu 25 členů dále zvolilo sedmičlennou radu. Jsou v ní zástupci koalice, tedy politické strany a hnutí ANO, ODS, Nový sever a KSČM, a to poměrově podle volebních výsledků. Vítězné hnutí ANO má tři radní, kromě starostky Dariny Kováčové se jedná o Roberta Plzáka a Jiřího Šrumu. Občanská demokracie je zastoupená místostarostkou Danou Jurštakovou a Michalem Bečvářem. Radní za Nový sever je Šárka Kröhanová a za komunisty Jaroslav Cingel.

V opozici budou pro město pracovat ČSSD, Náš Jirkov a Strana svobodných občanů. Těm by také měla připadnout místa ve finančním a kontrolním výboru. Podle rozhodnutí zastupitelů mají být oba sedmičlenné, samotnou volbu jejich předsedů a členů ale odložili na příští zasedání. Do konce roku mají proběhnout ještě dvě zasedání zastupitelstva, první z nich se uskuteční 21. listopadu.

Týdeník Chomutovsko z 30. října 2018
Nový Týdeník Chomutovsko: Je čas vzpomínek na zesnulé, co se hraje na pohřbech?