Meteorologové to předpovídali, ale stejně to bylo překvapení. Sobotní pohled z okna vůbec nevypadal na pozdní říjen ve městě. Ulice pokryté sněhem a z oblohy se stále sypaly vločky…

Letošní sníh přišel opravdu brzy. „To tedy ano. Už jsem vytáhla ze šatníku i čepici a rukavice," potvrdila Kateřina Němcová na našem facebooku. V diskuzi na webu zase naši čtenáři začali rychle řešit, jak je to se zimními pneumatikami, kdy je musí mít na autě. A některé děti už rychle vytáhly i boby, kopec na Písečné sjížděly celé dopoledne.

Řada čtenářů se chytila také naší soutěže o dvě volné vstupenky do zooparku a s foťákem vyrazila do ulic nebo alespoň k oknu. Téma bylo „Jak vidíte první sníh."

Někdo opravdu jen vyfotil pohled ze svého okna, další využili kombinace sněhu a podzimních barev, jiní poslali fotografii z procházky venku.

Na prvních třech nejhezčích jsme se v redakci shodli. Nakonec jsme jako vítěznou vybrali tu, která sice na první pohled vypadá banálně (a technicky to opravdu banálná je, vyklonit se z okna a zmáčknout spoušť), ale má originální nápad (foto nahoře). Vítězi blahopřejeme a kvůli převzetí ceny ho kontaktujeme.

Za všechny fotografie děkujeme a protože volných lístků do zooparku máme ještě několik, jistě zase nějakou fotosoutěž vyhlásíme. Sledujte náš web a facebook.