Fotbalový klub FC Chomutov získal stejně jako hokejisté mimořádnou dotaci od města. Milion korun. Vlastně by se dalo říci, že ji získali „díky" hokejistům. Původně měl být příspěvek pětkrát menší.

Radní totiž navrhovali, aby město klubu pomohlo částkou dvě stě tisíc korun. Jenže ke štěstí fotbalistů se jejich žádost projednávala až po té hokejové, nad kterou se zastupitelé hádali půl hodiny.

Opozici se zdálo nefér, že hokejisté dostávají daleko více než ostatní sportovci. A tak trochu na truc navrhl Jan Hartman (PRO Chomutov) pro fotbalisty zvýšení dotace na tři miliony korun. A koaliční politici byli zjevně z boje o hokejové miliony tak unavení či otrávení, že ani moc neprotestovali.

Pavel Karel Markvart (ODS) se jen zeptal městského ekonoma, jestli to rozpočet unese, Jindřich Stádník (ODS) pak požádal o přestávku na poradu politických klubů. Při ní zastupitelé zkonzultovali částku s funkcionáři klubu a upravili ji na milion korun. Tu pak bez problémů schválili.

Stejně jako v případě hokeje musí jít peníze na mládež.

Žádost podával poslanec Jaroslav Krákora, který přišel do chomutovského klubu právě proto, aby do něj sehnal peníze. „I s mládeží nás fotbal stojí osm až deset milionů, každou podporu vítáme," reagoval včera na dotaz Chomutovského deníku.

Ale co způsob, jakým byla dotace schválena? Co kdyby se zastupitelé předtím nepohádali o dotaci hokejistům? Co kdyby žádost fotbalistů projednávali před ní? Je nanejvýš pravděpodobné, že by získali jen zmíněných dvě stě tisíc… „Nebyl jsem tam, jen jsem podal žádost," pokrčil rameny Krákora. „Ale víte co, na ´kdyby´ se moc nehraje."