Voldermortův útok, zuby aligátora nebo operu z New Yorku v přímém přenosu. To vše už budou mít Jirkováci doslova u nosu.

Místní kino totiž přechází na 3D technologii, která divákovi dění přibližuje díky trojrozměrnému promítání až před obličej. Spuštění je otázkou pár týdnů.

V opraveném kině už je navezena a zapojena nová technologie, promítárna je rovněž opravena. Ale na filmy si lidé ještě musí počkat. „Promítat na nové technologii zatím nemůžeme. Registrace našeho kina u všech světových filmových studií bude trvat asi tři týdny od instalace techniky. Do té doby nedostaneme odemykací „klíče“ k jednotlivým filmovým titulům - a bez nich žádný digitální film nespustíme,“ vysvětluje šéf kina Miloš Kubelka.


15. prosinec


Studia si hlídají každý kousek techniky a mají různá zabezpečení, aby co nejvíce snížila případné ukradení filmu. Miloš Kubelka by mohl, jak říká „risknout“ a naplánovat první digitální premiéru dříve, ale pokud by nedostal souhlas, musel by ji zrušit. „Slavnostní premiéru proto plánujeme na středu 15. prosince. Odpoledne od 15:30 hodin pustíme ve 3D pro děti Cestu na měsíc a večer od 18:00 hodin pro starší diváky film Avatar,“ upřesňuje šéf biografu. Následně se chystá uvést všechny 3D trháky, které šly letos do kin.

Kromě toho Kubelka uvažuje o promítání přímých přenosů, ať už operních nebo sportovních, úspěchem si ale jistý není. „Problém vidím v tom, že to bude pro návštěvníky hodně drahé. Uvidíme, jaký bude zájem,“ dodává.

Chomutovákům se tak rozšiřuje možnost, kam za nejnovějšími premiérami vyrazit. Nejblíže byla dosud Kadaň, teď přibude Jirkov. Zbrusu nové 3D kino se nyní staví i na Zadních Vinohradech v Chomutově.