Ještě zasněžené náměstí 1. máje obsadili v sobotu farmáři, aby v letošním roce poprvé obyvatelům Chomutova nabídli regionální potraviny a výrobky. Kvůli mrazivému počasí museli sice svoji nabídku omezit, už za čtrnáct dní se však mohou Chomutované těšit na farmářské trhy v plné síle.

„Již za čtrnáct dní se lidé dočkají sazenic kytiček, bylinek a zeleniny, které kvůli mrazům nemohli nyní prodejci nabízet," sdělil jeden z organizátorů Severočeských farmářských trhů Adam Weber. Co konkrétně příští farmářské trhy nabídnou, mohou lidé sledovat na webových stránkách severoceskefarmarsketrhy.cz nebo na facebooku. „Dva dny před zahájením trhů na stránkách zveřejňujeme seznam prodejců a lidé se tak dozví, co na trhu bude a jaké jsou novinky," upozornil Weber.

Severočeské farmářské trhy připravily i na tuto sezonu hned několik novinek. „Už tuto sobotu byli v Chomutově čtyři noví prodejci. Poprvé se tam prodávala čerstvá chlazená drůbež od pana Vaigla," přiblížil jednu z novinek Weber. Kromě toho se podle něj mohou lidé již v květnu a červnu těšit na tématické trhy. „Rozšíříme nabídku daného produktu a spojíme to s gastronomií. Například když půjde o jablka, mohly by se na náměstí péct štrúdly a lidé by se měli dozvědět, jak se o jablka starat," přiblížil. Organizátoři farmářskýh trhů připravují také různé soutěže. „Jednou z nich je například křížovka, která vyjde již v dubnovém vydání extra vydání Chomutovského deníku. Čtenáři, kteří křížovku správně vyplní, pak budou moct získat farmářský košík plný regionálních potravin," dodal.

Tak jako v loni budou probíhat farmářské trhy nejen na náměstí 1. máje v Chomutově, ale také na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Jirkově, a to vždy od 8 do 12 hodin a na Mírovém náměstí v Kadani vždy od 12 do 17 hodin.

Harmonogram farmářských trhů.