Zachytila je u toho bezpečnostní kamera. Jejich foto se teď šíří přes facebook (ZDE). Stejně jako diskuze, zda jsou podobné krádeže klubových symbolů jen „hrou" mezi ultrafanoušky nebo regulérní krádeží.

Podle všeho totiž vlajku neukradli klasičtí zloději, ale fanoušci některého z jiných týmů. Podle informací, které má Chomutovský deník k dispozici, má být jeden z mladíků ze Vsetína a druhý z Litvínova. Právě tam prý stopy vedou. Logiku by to dávalo, Chomutov a Litvínov jsou velcí rivalové a právě dnes se hraje u sousedů další derby.

Transparent fanoušků Chomutova.Na obrovském transparentu (snímek vpravo) bylo logo klubu a pod ním latinský nápis Animae Fidelium (Duše věrných). Byla volně uložená v hlavním sektoru domácích. Fanoušci ho při oslavách vytahovali nad hlavy skoro přes celou tribunu. Vydržela tam takhle dvě sezony, až do sobotního odpoledne.

Na facebooku, kde klub zveřejnil fotografii z bezpečnostních kamer, se hned rozhořela vášnivá diskuze. Část fanoušků to příznivcům Pirátů zlomyslně přeje. Podobné krádeže jsou často součástí bojů mezi ultras a hooligans, tedy tvrdým jádrem fanoušků a tak by si prý měli pirátští fans svůj symbol lépe hlídat.

Další namítají, že je to krádež jako každá jiná. „Proč by hooligans měli diktovat pravidla, jak se chovat jako správný fanda? Vy si dělejte, co chcete, my to uděláme po svém – Policie ČR, soud a náhrada škody. Zloděj je zloděj a musí byt po zásluze potrestán," píše na facebooku například Milan Kukuča.

Podobný názor sdílí u samotný klub. „Nepodporujeme podobné akce ultras a chuligánů, vždycky budeme na straně normálních fanoušků. Také proto jsme jim vyhověli, když nás požádali o zveřejnění fotografie pachatelů na facebooku," uvedl marketingový ředitel Pirátů David Dinda. Krádež také řeší Policie ČR.

Co si myslíte vy? Hlasujte a diskutujte!