Princip je jednoduchý. Základní délku tortilly určila kavárna na deset metrů, další metry přidalo několik partnerů. A každý člověk ji může jednoduše prodloužit o jeden centimetr. Jediným kliknutím. Na facebooku je založená speciální stránka (www.facebook.com/nejdelsitortilla), k níž se stačí přidat. A tortilla bude hned o centimetr delší. Ke včerejšku měla stránka přes šest set fanoušků a tortilla tím pádem skoro osmnáct metrů.

Délka plněné placky bude virtuální, děti si ji budou moci vybrat postupně přes poukázky. „Domluvili jsme se tak s vedením dětského domova, protože tak dlouhou tortillu by prostě během dne nesnědli," vysvětluje Petr Weinfurter. Konečnou délku proto rozpočítá na velikost běžné tortilly a dětskému domovu předá poukázky na občerstvení v této hodnotě. Už teď je jasné, že to bude několik tisíc korun.

Akce končí na Štědrý den, 24. prosince. Takže máte ještě několik dní na to, abyste jediným kliknutí pomohli tortillu prodloužit a podpořit dětský domov. Odkaz na facebookovou stránku najdete i na našem webu.