Zajít můžete i za bývalou primátorkou Ivanou Řápkovou (ODS). Ta si otevřela novou kancelář v centru Chomutova, do ní se přestěhovala z radnice.
Občané ji najdou v Puchmayerově ulici v Chomutově. Poslankyně sídlí hned vedle známého Steak baru. „Chtěla jsem mít kancelář v centru, protože je tu také většina úřadů,“ vysvětlila Řápková.

Dodává, že sehnat vhodnou kancelář nebylo snadné. Nakonec našla místo v budově, která patří jejímu kolegovi z chomutovské ODS a bývalému zastupiteli Zdeňkovi Fojtíkovi. Ten má v domě z druhé strany kancelář společnosti CV Relax, v domě sídlí další obchodníci a prodejny.'

Poslankyně spolustraníkovi platí za nájem podle svých slov deset tisíc korun měsíčně. Když měla kancelář na radnici, městu platila přes dvacet tisíc korun, tedy maximum, které proplácí sněmovna. Chomutovští poslanci mohou čerpat na měsíční nájem nemovitých prostor a nábytku až 27 200 korun.

Její okresní kolegové z parlamentu mají rovněž kanceláře na Chomutovsku, Jaroslav Krákora (ČSSD) v Riegrově ulici a Patricie Kotalíková (TOP 09) na svém pracovišti v kadaňské nemocnici.

Poslankyně Řápková bude mít pro veřejnost otevřeno každé pondělí, kdy není sněmovní den, a to od 9 do 17 hodin, s hodinovou přestávkou od 12 do 13 hodin. Pokud tam občané nezastihnou ji, například toto pondělí odpoledne, kdy je zastupitelstvo, vyřídí s nimi jejich požadavky asistentka Gabriela Wagnerová, kterou si Řápková přivedla z ústředí ODS v Praze.

Schůzky mimo pondělí se mohou zájemci domluvit zvlášť, telefonní číslo na asistentku visí na tabulce před vstupem do kanceláře.

Poslankyně bude za podněty od občanů nejspíše ráda. Jak si totiž posteskla, práce v parlamentu postrádá „drajv“, který sebou nesla práce v komunální politice. „Vše je takové zdlouhavé, když někdo rozjede obstrukce, nedá se to zastavit. Pro nás starosty v parlamentu, kteří jsme zvyklí na rychlejší rozhodování, to byl šok,“ říká primátorka.

Fotky: Prezident, kardinál a děti
V kanceláři poslankyně visí hodně fotografií. Jako první padne návštěvníkům padne do oka sada fotek. Je na nich Ivana Řápková a prezident Václav Klaus, a to v různých variacích asi na osmi fotkách. Proti tomu bývalý kardinál Vlk tam s tehdejší primátorkou visí jen jednou, osamoceně a na jiné stěně. Poslední série jsou fotky s dětmi, na rozdíl od Klause se každé objevuje na jediné fotce.