Evropské volby na Chomutovsku nikdy moc netáhly, letos ale nezájem dosáhl až k hranici lhostejnosti. Volební účast v okrese (11,6%) byla nejnižší ze všech okresů v republice, osm lidí z devíti zůstalo doma. Pro srovnání, v roce 2009, při minulých eurovolbách, byla účast 19,2 %. Už tehdy to bylo nejméně z kraje.

Letošní volby do Evropského parlamentu vyhrálo na Chomutovsku hnutí ANO 2011, získalo 20,49 % hlasů. Druhé a třetí místo obsadily levicové strany, KSČM (15,81%) a ČSSD (15,67%). Kandidáti TOP09 a STAN pak získali 9,62% hlasů a posledním, kdo měl nad pět procent, byla ODS (6,23%). Pro zajímavost lze ale zmínit i stranu na šestém místě, když 4,84 procenta hlasů získala Česká pirátská strana. Dopadla tak na Chomutovsku lépe, než třeba Úsvit Tomia Okamury, Strana zelených či KDU-ČSL.

Žádný kandidát z Chomutovska se do Evropského parlamentu nedostal, což ale není velké překvapení. Většinou byli na nevolitelných místech.

Kompletní přehled výsledků a volební účasti v jednotlivých obcích okresu najdete v úterním Chomutovském deníku na straně 4