Elektronická evidence, tedy online kontrola tržeb (EET), odstartovala první etapu. Podle Ministerstva financí má zamezit daňovým únikům. Jako první přišli od 1. prosince na řadu hoteliéři a restauratéři. Většina z nich je kvůli tomu naštvaná. Mezi ně patří i majitel pivnice Pecka na sídlišti Písečná.


Do pivnice chodí v týdnu stálí štamgasti a část z nich už včera před jejím otevřením přešlapovala před vchodem. Když se otevřelo, hned za číšníkem vyšel majitel a spustil. „Babiš mě pěkně s tím zavedením elektronické evidence tržeb štve. Ještě jsem nemluvil s žádným restauratérem, který by to přivítal," říká na úvod majitel pivnice Josef Polák.


STÁLO TO DESÍTKY TISÍC

Na spuštění EET se dobře připravil a hodně investoval. „Musel jsem si pořídit pět nových pokladen, protože jen na jednu se tady v tom rozčleněném prostoru fungovat nedá. Ty mě přišly na 80 tisíc korun. Také účetní chce víc peněz, protože bude mít víc práce. To ale ještě není všechno," vypočítává Polák. V pivnici museli předělat internetovou síť, aby byla bezpečná a nepadala. Museli také upravit dispozice pivnice. „V týdnu tu je malý provoz, ale o víkendu tu není k hnutí a tak kasírujeme po položkách. To je velký problém. Proto jsme udělali druhý bar, kam si část hostů chodí pro pití sama," vysvětlil majitel pivnice. Dávat lidem lístky na stoly nemůžou, protože by jim hosté utíkali bez placení.


NOVÉ POKLADNY

Nové pokladny majitel nakoupil už před měsícem a postupně na nich zaškoloval personál. „Jedna ze starších dobrých servírek mi utekla. Řekla, že tohle už dělat nechce," uvedl další negativní dopad EET pro pivnici majitel. Neumí si představit, jak to personál bude o víkendech všechno zvládat. To ukáže až provoz. Nastat podle něj může řada situací, které budou provoz pivnice komplikovat. „Host si třeba u stolu objedná pití, ale než mu ho číšník donese, tak odejde. Bude třeba udělat storno a takových případů bude víc," předpokládá Polák.


PENZION NEMÁ PROBLÉM


Se zavedením EET naopak nemá problém penzion Johanka v Hájích pod Klínovcem. „Zavedení EET vítám, nakoupil jsem pouze modul abych se mohl připojit do systému, přišlo mě to na 12 000 korun. Všechno běží samo jak má. Jediné co mi trochu vadí je to, že pokud se nějaký host naštve, tak může říct, že jsem mu nedal účtenku a já nebudu mít možnost dokázat, že lže," řekl Chomutovskému deníku majitel penzionu Vratislav Horák.
Nechápe také to, proč by měl kvůli zavedení EET přijímat další personál. „Zavedení EET mě ničím navíc nezatěžuje. Nechápu na co další lidi," dodal Horák.

„Pokud někdo tvrdí, že musel kvůli zavedení EET přijmout nějaké další lidi, tak tomu nerozumím, protože systém po uvedení do provozu běží sám," diví se majitel penzionu Johanka Horák.


UPRAVENÁ PŘIZNÁNÍ


Problém v provozování EET nevidí, spíš v tom, že někteří provozovatelé si upravovali daňové přiznání tak, aby pro ně bylo výhodnější a to nyní nepůjde. „Chápu, že když někdo přiznával ke zdanění částku těsně pod jeden milion korun, tak může mít problém, protože pokud se nyní nebude mít možnost pod milion dostat, tak bude muset pro pár korun nad milion platit na daních mnohem víc, než dosud," řekl Horák.

Zavedení EET může být dle jeho názoru likvidační pro malé hospody na venkově. „Pokud někdo na vesnici vydával účty ručně, a měl malý obrat, tak mu nebude stát za to, aby dál restauraci provozoval. Je dost možné, že tihle lidé půjdou na podporu. Předtím se o sebe postarali a teď se obrátí na stát a zatíží sociální systém," uvedl Horák.


18 MILIARD ASI NE


Současně není přesvědčen o tom, že státu se na daních díky zavedení EET povede vybrat o tolik víc, než dosud. „Jsem skeptik a myslím si, že předpokládaných 18 miliard navíc stát nezíská. Neodpovídá to realitě a nevím, na jakém základě někdo k této částce dospěl," řekl Horák.


Sám už ve svém penzionu eviduje tržby přes počítač řadu let. „Kdo chtěl zabránit tomu, aby personál okrádal majitele a hosty, tak už na elektronickou evidenci tržeb přešel dávno," uzavřel Horák. Co ale nechápe je to, proč se EET zavádí už od 1. prosince, když účetnictví se dělá vždy za kalendářní rok.
„Pochopil bych, kdyby se EET zavedla od 1. ledna, takhle to může v účetnictví nadělat problémy," míní Horák.


EET se týká také restaurace v chomutovském hypermarketu Globus. Tady si systém vyzkoušeli již 14 dnů dopředu. Od prvního dne tu vše běží jak má být. Přivítali tu také snížení daně u jídla. DPH u jídel v restauracích kleslo z 21 na 15 procent. Strava v restauraci se tak dostala do snížené sazby.

ZAVEDENÍ EET DLE ETAP
1. prosince 2016 - I. etapa: stravovací a ubytovací služby.
Hotely, motely, botely, ostatní podobná ubytovací zařízení, restaurace, stánky s občerstvením, stravování v mobilních zařízeních (pojízdný stánek), cateringové služby…

1. března 2017 - II. etapa: velkoobchod a maloobchod.
Obchod s auty, velkoobchod se základními zemědělskými produkty a živými zvířaty,velkoobchod s potravinami, nápoji a tabákovými výrobky atd.

1. března 2018 - III. etapa: svobodná povolání, doprava, zemědělství a aj.
Těžba a dobývání, zpracovatelský průmysl, zásobování vodou, doprava a skladování, informační a komunikační činnosti, peněžnictví a pojišťovnictví, zdravotní a sociální péče,kulturní, zábavní a rekreační činnosti atd.

1. června 2018 - IV. etapa: vybraná řemesla a výroba.
Výroba textilií, zpracování dřeva, výroba papíru a výrobků z papíru atd.